Ormåsen - 518m

Name Ormåsen
Search name Ormåsen
Elevation 518 meter
Region Vindafjord
Parent regions Europe, Norway, Norway mainland, Rogaland, Haugalandet
Vertical separation 65 meter
Adviser admin (Administrator)
Last modification 04.07.2021
First ascent
Level of difficulty not rated
Coordinates 32V 315694 6612644 (UTM)
Map Show object on map
Ormåsen

© Preben Solvang

Content
Language
Adviser none
Statistics

Register ascent of Ormåsen.

Overall 16 members have registered 27 ascents of Ormåsen.

Ormåsen is contained on one list.

Map

Pictures

Introduction

Getting there

Parkering finn du på busshaldeplassen ved gamle Vågen skule. Ein finn også parkering lenger oppe på skogsvegen.

Winter

Tips and miscellaneous

Sjølve stien er litt våt. På tørre dagar går det fint an med joggesko. Kanskje den finaste utsikten som er mogleg å finne over bygda Ølensvåg.

Pictures

Starting points

Startpunkt 1: Gå frå Duelandsvegen, opp skogsvegen og inn mot Kolbeinshauglia. Rett før toppen av skogsvegen, tar ein til høgre og følger merka sti med raude merkepålar inn i Nepedalen til sjølve toppen.

Startpunkt 2: Gå frå det gamlevassverket og opp Johannes Berge sin skogsveg. Gå mot vakadalen, og på topp av skogsvegen tar du til venstre, på merka sti.

External links

Literature and references

Other pictures

Trip Reports

User comments

  • -
    avatar

    Rask treningstur!

    Written by sinhet 21.06.2014 23:14

    Perfekt tur å ta etter middag. Ein brukar 1-1.5 time tur/retur i godt tempo. Ein får godt betalt i form av magisk utsikt i forhald til tidsbruken. Spektakulært!

Comment title:
Characters left: 1000
Comment text: