Ormåsen - 518m

Name Ormåsen
Suchname Ormåsen
Höhe 518 Meter
Region Vindafjord
Elternregionen Europa, Norwegen, Norwegen Festland, Rogaland, Haugalandet
Schartentiefe 65 Meter
Betreuer admin (Administrator)
Letzte Änderung 04.07.2021
Erstbesteigung
Schwierigkeitsgrad nicht bewertet
Koordinaten 32V 315694 6612644 (UTM)
Karte Zeige Objekt auf der Karte
Ormåsen

© Preben Solvang

Inhalt
Sprache
Betreuer keiner
Statistik

Besteigung von Ormåsen registrieren.

Insgesamt haben 16 Mitglieder 27 Besteigungen von Ormåsen registriert.

Ormåsen ist in einer Liste enthalten.

Karte

Bilder

Einleitung

Ankunft

Parkering finn du på busshaldeplassen ved gamle Vågen skule. Ein finn også parkering lenger oppe på skogsvegen.

Winter

Tips und Diverses

Sjølve stien er litt våt. På tørre dagar går det fint an med joggesko. Kanskje den finaste utsikten som er mogleg å finne over bygda Ølensvåg.

Bilder

Ausgangspunkte

Startpunkt 1: Gå frå Duelandsvegen, opp skogsvegen og inn mot Kolbeinshauglia. Rett før toppen av skogsvegen, tar ein til høgre og følger merka sti med raude merkepålar inn i Nepedalen til sjølve toppen.

Startpunkt 2: Gå frå det gamlevassverket og opp Johannes Berge sin skogsveg. Gå mot vakadalen, og på topp av skogsvegen tar du til venstre, på merka sti.

Externe Links

Literatur und Referenzen

Weitere Bilder

Tourberichte

Benutzerkommentare

  • -
    avatar

    Rask treningstur!

    Geschrieben von sinhet 21.06.2014 23:14

    Perfekt tur å ta etter middag. Ein brukar 1-1.5 time tur/retur i godt tempo. Ein får godt betalt i form av magisk utsikt i forhald til tidsbruken. Spektakulært!

Kommentartitel:
Zeichen: 1000
Kommentartext: