Dovregubbens slanketips (10.09.2014)
Written by Mayhassen (Øyvind Mathiassen)
| Ascents | Drugshøe (1,957m) | 10.09.2014 |
|---|---|---|
| Litlskrymten (1,961m) | 10.09.2014 | |
| Skirådalskollen (1,857m) | 10.09.2014 | |
| Storbrefjellet (1,901m) | 10.09.2014 | |
| Storskrymten (1,985m) | 10.09.2014 | |
| Storvasskollan (1,813m) | 10.09.2014 | |
| Østre Storvasskollan (1,759m) | 10.09.2014 | |
| Visits of other PBEs | Hjerkinn p-plass (1,032m) | 10.09.2014 |
Dovregubbens slanketips
I tillegg til å ha vært fanget i en skotsk frityrverden i 4 uker i sommer, har jeg også havnet utpå et aldri så lite kjekshelvete for å fordrive tiden der ting ikke skjer (les: plattformen BP Clair).
For de som kjenner mine kostholdsprinsipper kan jo tenke seg at det har kommet en kommentar her og der rundt dette.
Vel, uansett, jeg trengte en slanke- og trimtur! Jeg måtte jo også få opp formen litt siden jeg skal forsøke å holde følge med evigunge Knut Sverre på sin siste 2k-topp til helga.
Turen gikk for øvrig litt rundt i Dovrefjell denne gang. Trodde jeg skulle ha mye av fjellet for meg selv, men allerede nesten oppe ved Snøheim ble jeg passert av ikke mindre enn 3 forbanna busser der jeg syklet meg svett. Tragisk.
Alle folk gikk mot stortoppen, mens jeg gikk alene nordover til Storbrean, via stien til Reinheim.
Neste dag fortsatte jeg mot Åmotdalshytta, her innså jeg at det var fullt av jegere, selvsagt, så jeg ruslet videre. Jeg gikk den noe uinteressante veien mot Loennechenbua, og opp på Skirådalskollen. Så noen fine villreinsbukker.
Neste dag igjen startet jeg med den überinteressante Storvasskollen, før jeg fortsatte den, om mulig, enda mer interessante passasjen bort mort Litl- og Storskrymten. På Storskrymten kunne jeg se til Åmotdalshytta, som skulle bli mitt overnattingsted. Angret på at jeg hadde gått så langt, men jeg fikk tatt knekken på mye frityr på denne runda, så humøret var på topp. Så to Kongeørner, og flere villrein (sikkert de samme som i går).
Siste dagen ble en kjapp tur oppom Drugshøi, navnet sier sitt, så videre til Snøheim/Hjerkinn, via det som burde het drugssti. Minst like mye frityr borte fra kroppen i dag som i går, det er fint.
Slankene fakta:
Ca 100km med fettforbrennnde puls til fots og 25km på sykkel t/r til den reinsfiendlige Snøheim.








