Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Holmefjell

Date:
01.07.2022
Characteristic:
Hike
Distance:
5.2km

En liten ettermiddagstur i varmen til Holmefjell. Lite folk på tur i dag. Flott på Holmefjell.

Map    

Morgentur til Vealøs

Date:
28.06.2022
Characteristic:
Jogging
Distance:
6.4km

En rask liten morgentur opp og ned til Vealøs. Knapt folk å se en tidlig formiddag.

Map    

Skrehelle

Date:
26.06.2022
Characteristic:
Jogging
Distance:
7.6km

Skrehellerunden mot klokka. Fryktelig lummert, så svetten silte oppover bakkene. Men allikevel en deilig runde.

Map    

Skrehelle

Date:
19.06.2022
Characteristic:
Hike
Distance:
6.0km
Map    

Ultrabirken 60km

Date:
11.06.2022
Characteristic:
Jogging
Duration:
8:36h
Distance:
60.4km

Tok turen til Lillehammer denne helgen, for å løpe Ultrabirken på 60 km. Ble busset opp til start på Sjusjøen langrennsarena grytidlig, og startskuddet gikk kl.08:00. Perfekt løpevær med ca 10 grader fra morgenen av, og litt overskyet og gløtt av sol etterhvert. 77 løpere stilte til start på denne distansen. Jeg la meg rolig midt i feltet for ikke å starte for hardt. Holdt fint tempo over de første toppene på Sjusjøfjellet og Lunkefjell og ned til Reinavegen og første drikkestasjon etter ca 7 km. Herfra ble jeg løpende helt aleine i 10 km til neste stasjon etter 17 km ved Midtbekken. Lå en gjeng noen hundre meter bak meg, og et par løpere et par hundre meter foran, men vi holdt tydeligvis ganske lik fart. Hadde fortsatt greit driv framover, og fortsatte over Hitfjellet og mot >>>

Map    

Langtur hjemmefra via Solvika og Blåfjell

Date:
04.06.2022
Characteristic:
Jogging
Distance:
26.5km

Tok meg en lang løperundtur hjemmefra denne formiddagen. En ganske varm dag, så var viktig å få i seg nok væske underveis. Løp på veien over dalen og inn i stiene på Sneltvedt. Deler av stien mellom Sneltvedt og Setervegen (mot Lensmannsseter) var nesten grodd igjen, da det er laget en skogsbilveg som ender opp lenger nede i Setervegen. Lett å miste hvor den egentlige stien gikk, pga skogsbilvegen. Fra Lensmannsseter og til Kikut er det fine stier, og med unntak av litt tilgrodd etter Kikut, så er det stort sett fine stier også mellom Kikut og Solvika, via Fiskebekkåsen. På Solvika var det fint å kunne fylle på flaskene mine, før ferden gikk videre langs Heivannet og opp til Blåfjell. Som alltid flott utsikt derfra. Tok "snarveien" ned kløfta til myra under, og ut >>>

Map    

Signalen Stavern

Date:
02.06.2022
Characteristic:
Jogging
Distance:
7.7km

På jobbseminar i Stavern. Fikk meg en skikkelig treningstur før frokost. Bakketrening opp og ned Signalen. Flott utsikt på toppen.

Map    

Fantekjerringkollen

Date:
26.05.2022
Characteristic:
Hike
Distance:
4.6km

Fin tur med familien til Fantekjerringkollen. Litt vind, men ellers fint vær. Kombinerte turen med Stolpejakten, så vi fant noen stolper av ulike farger på vei ned ved Trytetjenn og langs stien videre ned mot parkeringa.

Map    

Skriua

Date:
22.05.2022
Characteristic:
Hike
Distance:
3.1km

Familietur til Skriua i Opdalen. Fin og barnevennlig tur. Og nydelig utsikt over Opdalen og områdene rundt på toppen.

Map    

Rundtur på Grenlands flotteste stier

Date:
21.05.2022
Characteristic:
Jogging
Distance:
22.4km

En nydelig langtur i Blåfjell- og Skrehelletraktene. Varierte stier, natur og vær. Liker godt stien over Middagskollane, måtte ta med den. Over Alsgården er det en mindre brukt sti, og det ble ganske vått. Men flott utsiktspunkt der. Alltid flott over Skrehelle. Avsluttet en runde gjennom Gunnborgdalen før jeg endte tilbake ved Kleven.

Map