Bufjell i Holmestrand (07.11.2024)
Written by ØyvindBergkvam
Ascents | Bufjell (263m) | 07.11.2024 13:59 |
---|---|---|
Visits of other PBEs | Vebergveien parkering (86m) | 07.11.2024 13:13 |
Et godt utgangspunkt for tur opp til Bufjell er parkeringsplassen i Vebergveien. Herfra fulgte jeg traktorveien videre til jeg var NV for toppen. Ruta videre går i en solid runde rundt fjellet, men jeg tenkte å ta en snarvei rett opp mot toppen... Dette var rett og slett et dårlig valg og jeg tror ikke at jeg sparte noe tid i hele tatt, snarere tvert om! Her var det veldig ulendt og til tider vanskelig å ta seg frem. Men jeg kom da opp til Bufjell til slutt og gikk opp til den høyeste kollen. Her var det verken markering eller utsikt, og ikke noe mål for andre enn toppsamlere. Hundre meter bortenfor derimot var det et fint utsiktspunkt med bart fjell flere steder.
Tilbaketuren gikk langs den overgrodde stien rundt fjellet tilbake til utgangspunktet, noe som absolutt er et anbefalt alternativ!
Tilbaketuren gikk langs den overgrodde stien rundt fjellet tilbake til utgangspunktet, noe som absolutt er et anbefalt alternativ!
User comments