Ny kommunetopp - Nummestolane (01.09.2024)

Written by Sea2Summit (Svein Eirik Aune) GSM

Characteristic Hillwalk
Distance 17.0km
Vertical meters 1,336m
Map
Ascents Nummestolane (1,640m) 01.09.2024
Visits of other PBEs Grønsberg p-lomme (445m) 01.09.2024

Finvær i vest - nye kommunetopper

Så ble det endelig både tid & vær til å ta en tur til Vestland og krysse av noen manglende (nye) kommunetopper.
Parkerte ovenfor Grønsberg i solvarmt høstvær. Så var det bare å peile seg inn på oppoverbakke og finne en sti. Etterhvert dukket den opp mellom langt gress og sauetråkk. Ene gangbrua før Flateng hadde sikkert vinter'n tatt, så her var det en ny pågang.
Hilste på noen sauer og fortsatte opp til vann 1453, og videre over en masse stein opp til toppen.
Flott utsikt og kunne se "ned" på Fresvikbreen og bort på Jostedalsbreen + masse mer.
På returen ned traff jeg på en eldre kar ved vann 1453, som kjente noen fra min opprinnelige hjemplass, og som mente at de lokale ikke gikk opp på Nummestolane ..
Fin tur og ble lettere solbrent :)

Sti
Sti
Defekt gangbru - ny pågang
Defekt gangbru - ny pågang
Sau på Flateng
Sau på Flateng
Toppvarden mot Jostedalsbreen
Toppvarden mot Jostedalsbreen
"Ned" mot Fresvikbreen
"Ned" mot Fresvikbreen

User comments

  • -
    avatar

    Gratulerer med fullført

    Written by Stigun 15.09.2024 12:58

    kommunetoppliste!!! Helt på sin plass at det så ut til å være flott vær på finaletoppen og en vestlandstopp nr 2, Keipen; som i likhet med Nummestolane har «steget i gradene» som et resultat av klimaendringene, på bekostning av andre(breer..) Litt av et løp; nyt målpasseringen!

    • -
      avatar

      Sv: Gratulerer med fullført

      Written by Sea2Summit 15.09.2024 21:33

      Takker, den har ligget å vaket en stund, men tok ei friuke fra jobb og fikk tatt disse to hengerne nå.

      Må holde topplista ajour :)

Comment title:
Characters left: 1000
Comment text:
You need to be logged in to write comments.