Tullestølen og Sangefjellet på langrennski. (12.03.2022)
Written by Erling (Erling Juul)
Ascents | Veslesanget (1,194m) | 12.03.2022 11:54 |
---|
Med hele lørdagen tilgjengelig for tur falt valget på nyoppkjørte løyper fra Grefgarddokken ved Pålsbufjorden mot Veslesanget. Hvis det gikk greit kunne jeg forlenge turen til Sangenuten og Nysetfjellet også tenkte jeg.
Turen oppover gikk meget bra i nyoppkjørte løyper og blå swixføre. Litt basking utenfor løypa opp til Veslesanget riktignok, på vekselvis hardt og mellomslagsføre, men det var ikke lange stykket.
På Veslesanget var det en del vind, ganske guffent egentlig, siden resten av turen gikk under helt greie forhold. Flott utsikt til Hallingskarvet. Mistet inspirasjon for å gå til Sangenuten siden det ville blitt nedoverbakke til en lavere topp og oppoverbakke tilbake.
Nede ved Tullestølen var det behagelige forhold. Mye varmere nå, men fortsatt blåføre. Jeg var redd for at dersom jeg også la turen om Nysetfjellet ville det blitt for mye for en gammel kropp, men nede ved bilen igjen synes jeg det ble en litt kort tur og bestemte meg for å prøve på Tjørnåsen og Hesthovda ovenfor Dagali også.

Kommentarer