Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (19)
- Bike trip - mixed (17)
-
Drive (2)
- Car drive (2)
-
Other trip (18)
- Expedition (2)
-
Other winter trip (4)
- Snowshoe trip (2)
-
Ski trip (659)
- Backcountry skiing (8)
- Cross-country skiing (47)
- Trip by foot (655)
- Workout (137)
Peakbook-Friends
Favourite peaks
Skitur fra Tittut slott
- Date:
- 10.02.2025
- Characteristic:
- Ski trip
- Distance:
- 22.8km
Etter god trening på Fysioterapien, ble det årets første skitur fra Tittut slott i dag. Gikk løypa til Stølan, med avstikkere til Rindåsen trigpunkt og Kinnkjølens toppunkt. Videre om Kinna til Rindåsen toppunkt. Deretter litt tilbake og om Veslesetra, med avstikker til Vesleseterhøgda, tilbake til utgangspunktet. Hadde lengre stopp da jeg først møtte Solveig og Arnfinn, og litt senere Gustav og Synnøve. Fantastisk vintervær, vindstille, 4-5 kuldegrader, og sol fra skyfri himmel.
Prestkampen og Slagsfjellet
- Date:
- 09.02.2025
- Characteristic:
- Ski trip
- Distance:
- 25.2km
Årets første skitur på Skei. Parkerte i Fjellandsbyen, og gikk Om Torsdalen til Prestkampen. Løypa opp hit var absolutt ikke blitt mindre bratt. Videre til Skarbua, og ny motbakke opp på Slagsfjellet. Litt ekkelt både på Prestkampen og Slagsfjellet utenom løypa, på grunn av lite snø og steiner. En veldig flott dag, sol fra skyfri himmel, men adskillig mer vind enn forespeilet. Løypene blåste igjen med gårsdagens nysnø. En 10-12 kuldegrader, som virket kaldere i vinden.
Dokkfløyrunden i snø, vind og skodde.
- Date:
- 08.02.2025
- Characteristic:
- Ski trip
- Distance:
- 23.6km
Skitur fra Astridbekken. Vimpelen på Purkeskinnet viste ikke antydning til vind, men da jeg kom opp bakkene fra Astridbekken, blåste det friskt, og sikten var lik null i skodda. Det snødde tidvis tett, og i åpent lende ble løypa fort gjenblåst. Lite folk å se. Så i underkant av 10 personer på hele turen.
Tur hjemmefra, Tøftum og Granum
- Date:
- 05.02.2025
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 12.1km
Tur hjemmefra i dag, i fint vær, men stedvis glatt etter nattens regnvær.
Prestkjerringa, årets første
- Date:
- 01.02.2025
- Characteristic:
- Ski trip
- Distance:
- 22.3km
I dag ble det endelig tur til Prestkjerringa i et aldeles nydelig vintervær. Kjørte G parkerte på Astridbekken, og gikk om Hærfjellet til Nysetra. Runar hadde kjørt med maskin til løypekrysset i Nyseterskaret, og jeg hadde håp om å finne scooterløype herfra, selv om skisporet.no sa at det var ubrøytet. Her ble jeg gledelig overrasket, da det viste seg å være flott maskinkjørt løype mot Skjelbreida. Fra Toftbekk-krysset var det imidlertid bare sladdet med snøscooter til Prestkjerringa. Tilbake var det et skispor mot Skjelbreidsfjellet, dette viste seg å gå på kryss og tvers, så det ble mye brøyting tilbake til Nysetra. Var oppom Myssmørhelje, Hindalsfjellet, Gammelhans og Condriphaugen. Fra Nysetra korteste løype tilbake tilbake til Astridbekken. Rundt 10 - 12 kuldegrader, >>>