Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Skitur fra Tittut slott

Datum:
10.02.2025
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
22,8km

Etter god trening på Fysioterapien, ble det årets første skitur fra Tittut slott i dag. Gikk løypa til Stølan, med avstikkere til Rindåsen trigpunkt og Kinnkjølens toppunkt. Videre om Kinna til Rindåsen toppunkt. Deretter litt tilbake og om Veslesetra, med avstikker til Vesleseterhøgda, tilbake til utgangspunktet. Hadde lengre stopp da jeg først møtte Solveig og Arnfinn, og litt senere Gustav og Synnøve. Fantastisk vintervær, vindstille, 4-5 kuldegrader, og sol fra skyfri himmel.

Karte    

Prestkampen og Slagsfjellet

Datum:
09.02.2025
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
25,2km

Årets første skitur på Skei. Parkerte i Fjellandsbyen, og gikk Om Torsdalen til Prestkampen. Løypa opp hit var absolutt ikke blitt mindre bratt. Videre til Skarbua, og ny motbakke opp på Slagsfjellet. Litt ekkelt både på Prestkampen og Slagsfjellet utenom løypa, på grunn av lite snø og steiner. En veldig flott dag, sol fra skyfri himmel, men adskillig mer vind enn forespeilet. Løypene blåste igjen med gårsdagens nysnø. En 10-12 kuldegrader, som virket kaldere i vinden.

Karte    

Dokkfløyrunden i snø, vind og skodde.

Datum:
08.02.2025
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
23,6km

Skitur fra Astridbekken. Vimpelen på Purkeskinnet viste ikke antydning til vind, men da jeg kom opp bakkene fra Astridbekken, blåste det friskt, og sikten var lik null i skodda. Det snødde tidvis tett, og i åpent lende ble løypa fort gjenblåst. Lite folk å se. Så i underkant av 10 personer på hele turen.

Karte    

Tur hjemmefra, Tøftum og Granum

Datum:
05.02.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
12,1km

Tur hjemmefra i dag, i fint vær, men stedvis glatt etter nattens regnvær.

Karte    

Tur

Datum:
04.02.2025
Entfernung:
3,2km
Karte    

Tur

Datum:
03.02.2025
Entfernung:
4,3km
Karte    

Prestkjerringa, årets første

Datum:
01.02.2025
Tourcharakter:
Skitour
Entfernung:
22,3km

I dag ble det endelig tur til Prestkjerringa i et aldeles nydelig vintervær. Kjørte G parkerte på Astridbekken, og gikk om Hærfjellet til Nysetra. Runar hadde kjørt med maskin til løypekrysset i Nyseterskaret, og jeg hadde håp om å finne scooterløype herfra, selv om skisporet.no sa at det var ubrøytet. Her ble jeg gledelig overrasket, da det viste seg å være flott maskinkjørt løype mot Skjelbreida. Fra Toftbekk-krysset var det imidlertid bare sladdet med snøscooter til Prestkjerringa. Tilbake var det et skispor mot Skjelbreidsfjellet, dette viste seg å gå på kryss og tvers, så det ble mye brøyting tilbake til Nysetra. Var oppom Myssmørhelje, Hindalsfjellet, Gammelhans og Condriphaugen. Fra Nysetra korteste løype tilbake tilbake til Astridbekken. Rundt 10 - 12 kuldegrader, >>>

Karte