Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Stokknoken

Date:
30.07.2022
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
9.5km

Etter gårsdagens mislykte forsøk var ambisjonene senket litt så dro til venner på Eide og vi tok turen til Stokknoken. Fin og tørr tur og en eventyrlig utsikt. Anbefales. Nådde toppen denne gangen og matpakka var med.

Map    

Neådalssnota

Date:
29.07.2022
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
21.0km

Hadde lenge tenkt å skulle bestige Neådalssnota, endelig var det tid og anledning. Hadde hatt dårlig oppladning på forsommeren av helsemessige grunner, men var optimist og regnet med dette skulle gå. Det gjorde det ikke, blei veldig sliten. Samtidig gjorde jeg tidenes tabbe og glemte matpakka. Hadde hedigvis med nødrasjonen som jeg altid pakker, en boks snurring, så gomla det i stedet for brødskiver. Fant ut jeg skulle prøve å nå toppen og at det skulle være nok med nødrasjon. Oppe på 1300 meter kjente jeg at det begynte å røyne på, hadde nok nådd toppen, men kunne blitt veldig langt tilbake så jeg snudde der, ca 1,5 km fra toppen. Surt, men sikkert et riktig valg. Jeg burde gått opp litt lengre til venstre i lia mot toppen, så måtte kravle unødig lenge i steinur. Det >>>

Map    

Årliklumpen

Date:
24.07.2022
Distance:
7.3km
Map    

Sølen

Date:
16.07.2022
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
21.9km

Etter et lite inngrep kunne jeg ikke bære, men hadde lov å gå. Datra ble med som bærer og turfølge og vi hadde en super tur til Midtre Sølen. Tørt og fin terreng hele veien og tydelig sti helt til topps. Super tur.

Map    

Årliklumpen øst

Date:
11.07.2022
Characteristic:
Hike
Map    

Langåskammen

Date:
10.07.2022
Characteristic:
Hike
Distance:
3.5km
Map    

Ytterbygda

Date:
08.07.2022
Characteristic:
Hike
Duration:
1:30h
Map