Archive - Date
Archive - Activity
-
Trip by foot (1)
- Hillwalk (1)
Peakbook-Friends
Langavatn, dag 2
- Date:
- 23.06.2021
Inn til Langavatnhytta og videre stien forbi Rundavatn. Tok av fra stien etter stigning, gikk ned i dalen før Skorva. Bratt opp mot toppen, men ikke eksponert. Kort pause på toppen, kikket over mot Austra B, og lurte på veg opp. Ser at det går en hylle skrått opp fra kvæven til topplatået. Raskt ned i dalen og opp berghyllen, en og annen nødling viser at det er rett veg. Igjen ikke eksponert, men ved vått fjell vil det ikke være lett. Til topps og samme veg tilbake, ned kvæven og krysset Blåstøldalen. Holdt greit retningen, ved å følge diverse bekker. Ned mot 987 vann og videre dalen mellom 951 og 958 tilbake til hovedsti, og snublet tilbake til bilen og kaldt boblevann.
Langavatn, dag 1
- Date:
- 22.06.2021
Lang kjøring til Langavatn parkering. Gamle california går ikke så fort. Startet ikke å gå før i 1 tida, gikk vegen over dammen til endes. Tok så sikte mot toppen, lettgått og raskt. Tilbake samme veg til og direkte opp mot Ørnaheia. Fortsatte over heia, ned til vegen og et kort stykke tilbake til bilen. Rask kaffi før vi gikk mot Varmekroheia. Gikk noen 100m langs veg etter bom, før vi gikk mot 1075 vannet. Mye nødling over heia, i forskjellige retninger, ikke helt oversiktlig. Siste stigning mellom 1075 og 1080 vannet var ikke helt enkel, et par klyvetag. Fra toppen gikk vi direkte mot mobilmast 1139m, og videre tilbake til parkeringen, uten å gå på 1139m. Det hadde vært bedre å gå mot mobilmasten direkte fra parkering, lettere.
Risheia
- Date:
- 31.05.2021
Nok en nydelig sommerdag. Parkerte ved start av sti. Bratt opp til midre gard. Kjekt at kommunen har satt opp info skilt. Overraskende at dette stedet livnærte så mange mennesker. Gikk mot indre Ramsfjell gard, tok opp langs bekken som kommer fra Stutatjørna ?, ingen sti , men retningen var opp. Over 600m åpnet heiområdet seg, og jeg forstår bedre gardsplassering og beitemulighet. De siste 100m kom vi inn på nødlet sti til toppen. Prøvde å følge denne ned til hovedsti, men den forsvant. Men vi fulgte forskjellige tråkk og kom inn på en sti som gikk tilbake til hovedsti. Jeg satte opp en nødling der denne tar av fra hovedsti, ca 100m før der bekken kommer ned. Flott dag i fjellet.