Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (1)
-
Other trip (3)
- Hunt (3)
-
Other winter trip (121)
- Snowshoe trip (121)
-
Ski trip (356)
- Backcountry skiing (18)
- Randonnée/Telemark (3)
- Trip by foot (740)
Favourite trips
Favourite peaks
Allmannberget
- Date:
- 05.09.2015
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 9.0km
Formiddagstur fra p-plass i Kåsen. Skodde og litt regn i luften i dag og samtidig vått og litt glatt... Ca 5200 har skrevet seg inn i boken på Skærryggen. Èn person foran meg opp berge. Retur i skodde ned ryggen og videre til Våttåhaugen hvor jeg klipte topptrimkortet.. Møtte en gjeng med ca 20 damer ved trimposten og noen skulle gå rett opp berge.
Veslhøa og Skardet
- Date:
- 29.08.2015
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 11.7km
Topp-trimtur med Ingebjørg. Startet fra Pikhaugsætrin innom Orkelsjøen. Gikk utenom sti fra starten…som ble veldig tungt. Fant etter hvert stien til Skardet og gikk videre ned og krysset bekken og videre opp til flat topp Veslhøa. På returen gikk vi opp til sti og fulgte denne hele veien tilbake.
Nonsfjellet
- Date:
- 16.08.2015
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 9.5km
Måssåhaugen
- Date:
- 15.08.2015
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 8.0km
Finaletur til Skrymtheimen
- Date:
- 13.08.2015
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 52.0km
Jeg hadde lenge planlagt denne turen til Skrymtheimen. Og turkompis Børge ønsket også å være med. Hans mål var, som en del av kommunelisten, å bestige Storskrymten. Dette ble for meg den store finaleturen for å fullføre Oppdalslisten med PF over 10 m som p.t. er på 369 topper. Dette skulle bli en lang todagers tur med mange høydemeter.
Vi startet fra Snøheim onsdag 12 august (kom med buss nr 2 ca kl 1030) i godt men vekslende vær med noen snøfiller innimellom. Vi fulgte ruten på østsiden av Snøhetta og gikk først mot Åmotdalshytten hvor vi krysset bekken på nordøst siden av Åmotsvatnet. Etter å ha besteget 3 topper på onsdag; Grytholkollen 1446 moh, Grytkollen 1836 moh og Litlskrymten 1961 moh, ble det overnatting mellom Litlskrymten og Storskrymten; - ved vesle >>>
Brattskarven
- Date:
- 09.08.2015
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 17.3km
Fra Pershøa via Fjelly. Måtte hente avglemt jakke på Fjelly. På returen tok jeg en avstikker opp til Brattskarven.
Ny vardekasse på toppen oppsatt av Sverre Storli.