Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Vikinghytten

Date:
09.03.2022
Distance:
8.5km

Jeg kjørte inn Selvik og parkerte i Vinddalsveien. Gikk opp til demningen ved Setervatnet og gikk opp til Stangelifjellet derfra. Fulgte stien videre til Vikinghytten. Det blåste ganske heftig bort mot hytten. Returen gikk via Ulskebjørnen og stien ned mot Stallane.

Map    

Storemunken fra Fanasæter

Date:
06.03.2022
Distance:
9.6km
Map    

Storsåta

Date:
05.03.2022
Distance:
6.4km
Map    

Steinskvanndalen

Date:
04.03.2022
Distance:
13.8km
Map    

Såta på Kvamskogen

Date:
03.03.2022
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
12.2km

Årets første skitur i strålende "påskevær"! Gikk fra hytten(men slo ikke på appen før ved parkeringsplassen) og fulgte oppkjørt løype opp mot Mødalen. Gikk oppom Såta og Langavassnuten før vi rant ned igjen via Breiarusta.

Map    

Toppe - Baugtveit

Date:
02.03.2022
Distance:
12.8km
Map    

Høgafjellet - Liatårnet - Bildøyfjellet

Date:
28.02.2022
Distance:
16.7km

Flott tur på Sotra! Jeg parkerte ved Liatårnet parkering og fulgte asfaltvei et godt stykke før jeg tok av på sti. Stien var godt tilrettelagt. Jeg gikk etter hvert vekk fra stien i retning Høgafjellet . Traff på igjen god og merket sti på vei til Høgafjellet. Her er det ingen toppunkt registrert på appen, derimot et utsiktspunkt. På vei tilbake igjen gikk jeg oppom Skorafjellet , gikk ikke ned igjen til stien, men fulgte høydedraget før jeg igjen kom innpå sti til Liatårnet. Fra Liatårnet var det god sti videre til Pyttane søndre og nordre . Jeg gikk deretter videre ned asfaltveien til stistart til Bildøyvatnet. Jeg valgte å gå på østsiden av vannet bort til demningen. På veien dit gikk jeg også innom Skitnafenet og Skinntikavarden . Etter hvert kom jeg bort til Bildøybakken og turen tilbake til parkeringsplassen kunne begynne:-) Turen tilbake gikk via Vardafjell og Fjellasåta .

Map    

Ørneberget

Date:
27.02.2022
Distance:
3.5km
Map    

Ramberget

Date:
27.02.2022
Distance:
1.8km
Map    

Tereleitet og Sveåsen fra Fanasæter

Date:
27.02.2022
Distance:
5.1km

Etter Storakvitefjellet kjørte jeg opp til Fanasæter og parkerte der. Jeg fulgte stien ned til Jordavatnet. Den var ikke alltid like lett å se, for det var fremdeles godt med snø og få folk hadde gått før meg, men jeg fant nå fint frem likevel. Jeg fulgte stien rundt vannet og tok av opp til Tereleitet . Stien var grei å se, men dette var nok ikke den mest brukte stien opp hit. Etter Tereleitet gikk jeg videre opp til Sveåsen og derifra omtrent samme vei tilbake igjen. Fin tur, men mye dyp snø, og der det var bart var det svært vått, så glad jeg hadde fjellsko på meg.

Map