Archive - Date

Archive - Activity

Peakbook-Friends

So far I'm not a Peakbook-friend of anyone.

Collected lists

Vasslia-Renna

Date:
09.05.2025
Distance:
6.6km

Map    

Storbua

Date:
04.05.2025
Distance:
11.8km

Puddertur i Mai! Skibæring til litt forbi vatnet, deretter godt med snø opp på Storbua. Nedkjøring via Søndre Bredal og Renna til Månvatnet var helt konge.

Map    

Traversen

Date:
25.04.2025
Distance:
10.3km

Flott ettermiddagstur over traversen i solnedgang.

Map    

Litlskjorta og Henrikbotnnebba

Date:
20.04.2025
Distance:
13.8km

Nok en fin tur i Øksendalen i upåklagelig snø. Litleskjorta sin sørvestsida var flott i godt timet slusj, og Henrikbotnnebba var en fin avslutning på en god tur.

Map    

Trondskjortetind og Fløtatind

Date:
18.04.2025
Distance:
19.2km

Stortur med upåklagelig føre både i østrenna på Trondskjortetinden, og i sørsida på Fløtatinden. Fullstendig whiteout den siste timen eller to opp på Fløtatinden holdte snøen kald, slik at sørsiden var flott selv utpå ettermiddagen.

Map    

Litlevasstinden +

Date:
15.04.2025
Distance:
11.0km

Map    

Øspetind ++

Date:
07.04.2025
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Duration:
6:00h
Distance:
10.7km

Fantastisk dag på Øspetinden! Opp normalveien. Perfekt føre ned sørflanken, før turen gikk opp igjen via sør-øst-ryggen, og ned normalveien. Upåklagelig der også. 20 min bæring i starten og slutten.

Map    

Trollstolen

Date:
06.04.2025
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Duration:
6:00h
Distance:
7.0km

Sykkel til Nervågsetra, derretter trasking med ski på sekk hele veien til toppen. Sola stekte først godt, men ei grauttjukk skodde skygget for sola resten av dagen. Da ble det greit hardt føre ned renna fra toppen.

Map    

Nonstind

Date:
30.03.2025
Distance:
9.3km

Håp om sol og slush - som det forsåvidt ble (i ca 10 minutter). Null sikt siste 400hm. Lenger ned i bollen kom både sikten og godsnøen. Fint føre ned til snøgrensa. Skibæring i 10 minutt i starten.

Map    

Forsøk på Gammelstølsfjellet

Date:
23.03.2025
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Distance:
9.9km

Forsøk på Gammelstølsfjellet - snudde pga feil føre. Først inn skogsveien, så opp den tjukke skogen mot renna. Det hadde vært fryktelig varmt gjennom natta, så snøen i bunn var rotten fra i går - i tillegg til at det var gått mye løssnøskred. Snøen i toppen av renna var knallhard. Det var umulig å treffe god snø i toppen av renna uten å utsette seg for fare i bunn. Trasket ellers rundt i området på jakt etter god snø.

Map