Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Gulberget - Bud

Date:
11.04.2021
Distance:
1.9km

Map    

Klempertåsen

Date:
11.04.2021
Distance:
1.9km

Map    

Påskestemning på Urfjellet - Hustadvika

Date:
11.04.2021
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Duration:
2:21h
Distance:
7.8km

Fin helgetur til Molde og dagens første tur til Urfjellet i nydelig ver! Mykje folk i fjellet :) Ein flott ski topp med fabelaktig utsikt vidare til andre majestetiske gromfjell :)

Map    

Tusten - Molde/Fræna & trivelig treff på toppen!

Date:
15.12.2019
Characteristic:
Hike
Distance:
7.0km

Ein beinstrekk oppom fjelltoppen Tusten måtte til før heimtur! Eigentlig eit litt søtt navn synast eg :) Ikkje heilt uventa var det å treffe janyga (Jan Arne Nygaard) på denne toppen :) Men, kva er oddsa likevel å treffast på toppen akkurat dei minutta! Kald vind ved varden, men tid til ein kort og trivelig prat vart det :) Må berre legge til linken som går akkurat no ifrå den vestligaste busetnad og i programmet "Der ingen skulle tru at nokon kunne bu" som selfølgelig er heimanifrå Solund/Sogn & Fjordane og ifrå Nautøyna og ved Utvær fyr. Det vestligaste i noreg. Sidan programmet går akkurat no :) https://tv.nrk.no/serie/der-ingen-skulle-tru-at-nokon-kunne-bu/2019/DVSF65100419/avspiller

Map    

Skalten - Fræna

Date:
04.06.2017
Characteristic:
Hike
Distance:
10.5km

Ein dag med vekslande skodde og enkelte regnbyger. Litt synd, for det hadde nok vore ein fin topp å nyte den mektige havutsikta, ved det vakre kystsamfunnet Bud og Hustadvika. Vel nede til parkeringa og bilen såg eg fram til å få bytte om til tørre klede. Det første som møtte meg der, var eit bildekk, så kom neste og tilslutt det siste ilag med karen! Det var eit eller anna kjent, med det fjeset som eg hadde sett ein eller anna stad. Det viste seg å stemme, vi hadde ein felles bekjent. Kjekt å høyre om prosjektet hans til Sydpolen :)

Map    

Jendemsfjellet- Fræna

Date:
27.11.2016
Characteristic:
Hike
Duration:
1:33h
Distance:
5.3km

Eventyrlyst og rastlausheit tenker eg høyrer godt ihop i totalen av vår ville natur! Og det er vanvittige store kontrastar me har her og innan ein 5 t køyretur, etter våre "fartsgrenser". Ruskete værmeldingar denne helga, men det er då ingen hindring når behovet for naturopplevelse og utløp for energi er stort!! Det er berre fint å sette seg i bilen, reise avgårde og oppleve alt det naturen har å by på. Det blir nokre mil i bil og fint er det då å sortere tankar og planlegge nye mål :) Det er ganske sjeldan eg høyrer radio og ser tv...men i bil skrur eg gjerne på lyden! Denne gangen var det Lisa Ekdahl og Lars Winnerback som stjal oppmerksomheita med nydelige låter. Den stemninga må eg berre dele, all den dårlige salgs og julereklamen som snart har fylt heile nettet >>>

Map     2 comments

Melen

Date:
19.01.2014
Characteristic:
Hike
Duration:
2:19h
Distance:
8.6km

Ein Spesielt Nydeleg Topp!

Map    

Silsetfjellet

Date:
19.01.2014
Characteristic:
Hike
Duration:
1:30h
Distance:
7.0km

Både Melen og Silsetfjellet ligg i eit utruleg vakkert område! Havutsikta og dei mektige fjella gjere området spesielt! Mykje folk på tur, både liten og stor! Bemerkelsesverdigt :)) Ein absolutt plass å ta turen tilbake å utforske meir!:) Turfølge Johan

Map    

Talstadhesten

Date:
19.01.2014
Characteristic:
Hike
Duration:
2:30h
Distance:
9.3km

Siste topp av 3 denne dagen og eit inntrykk, naturflott område. Hovudlykt måtte til siste 1/2 t Nydeleg stjernehimmel og nokre minusgrader, lite snø!

Map