Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Kleven

Datum:
01.04.2021
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
7,0km

Fottur fra Kleven til Blåfjell. Stort sett fint føre. Prøvde å finne stien opp til Alsgården fra øst, det gjorde jeg. Men etter noen hundre meter ble det for mye snø der jeg tråkket gjennom, så det orket jeg ikke. Dette tenker jeg blir en ny tur senere i vår. Deretter opp til Blåfjell via en sti rundt på nordsiden jeg ikke har sett før. Her også tråkket jeg nesten lårdypt i snø som ikke bar. Heldigvis ikke så langt før jeg traff på den vanlige stien som nesten var bar. Tilbake ned skaret til Stakamyr og deretter via skogsbilveien tilbake til bilen.

Karte    

Rundtur i Fjelldalen

Datum:
21.03.2021
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
4,6km

Liten runde for å utforske litt stier og terreng på ryggen nordvestover fra Fjelldalen. Fortsatt en del snø i terrenget, men ikke verre enn at det gikk fint å gå utenom stiene. Stiene på ryggen var greit tråkka opp, så det er tydelig at det er litt aktivitet på hyttene i området. Flere fine utsiktspunkter ovenfor Jønnevald langs ryggen her.

Karte    

Skrehelle på islagte stier

Datum:
10.03.2021
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
8,1km

Tur over Skrehelle. I dag hadde jeg piggsko, og det var helt nødvendig, for nå var det mye is på stiene oppover. Is i hele bredden på de brede stiene oppover mot Lille Skrehelle. Men med pigg kom jeg meg greit opp og til toppen. Hadde egentlig tenkt å gå samme vei ned igjen, men fortsatte isteden over til Vestre Skrehelle for å kanskje unngå de verste hålkestiene ned. Var nok også litt bedre den veien, men mange partier med mye is. Vel nede på flata dukket det opp en sti ut mot ryggen vest for stien, da jeg måtte gå litt utafor stien for å unngå et isparti. Aldri sett denne før, og fulgte den av nysgjerrighet. Den førte ut til et flott utsiktspunkt over dalen. Nesten tilbake til hovedstien igjen fant jeg en ny sti sørover, denne førte forbi noen hytter, et par ganske forlatte, >>>

Karte    

Østmarka

Datum:
03.03.2021
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
13,5km

Løpetur i Østmarka. Nødvendig med piggsko, mye is langs stier og skogsbilveier. Men også helt bart noen steder, deilig! Men gikk ganske sakte med alle ispartiene. Men nydelig solskinn hele turen, mens byen lå badet i tåke.

Karte    

Trugetur på Skrehelle

Datum:
21.02.2021
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
5,5km

I dag tok jeg turen over Skrehelle på truger. Helt nødvendig å bruke det om man skal hele runda. Med den tunge og våte snøen tråkket jeg dypt ned selv med trugene, så det var tungt føre. Fra Elggløtt og ned via Lille Skrehelle ("snarveien") er det gode trugespor å følge. Tjukk tåke også i dag.

Karte    

Solvika - Venstøptjenn

Datum:
20.02.2021
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
19,4km

Nå har de kjørt opp løype fra Solvika til Venstøptjenn. Hadde en dag uten planer, så da ble det skitur i tjukk tåke. Ikke de beste skiforholdene, og bakglatte ski, så en tung tur. Men deilig å komme seg ut uansett. Tok også med meg løypa bort til det gamle alpinsenteret.

Karte    

Fritidsparken

Datum:
17.02.2021
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
9,9km
Karte    

Geiteryggen rundt

Datum:
06.02.2021
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
14,5km

Løpetur i sola på lørdag formiddag. Fine stier, men noe glatt enkelte steder, så kjekt med piggsko.

Karte    

Rustankollen

Datum:
03.02.2021
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
13,3km

Løpetur hjemmefra. Tok med meg de fleste stiene rundt og over Rustankollen. Kaldt og fint vær, stort sett fine tråkka stier.

Karte    

Skrehelle i soloppgang

Datum:
31.01.2021
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
6,4km

Nydelig morgentur opp til Skrehelle. Grei tråkka sti opp, men noen isete partier. Ikke så god sti videre fra toppen, så løp ned samme vei, før jeg tok svippturen oppom Ramsberget.

Karte