Eggjenibba - Gloppen (21.06.2025)
          
         
      
   
      Geschrieben von otto (Otto Lund)
      
         
   | Startpunkt | Egge nedre p-plass (380m) | 
|---|---|
| Tourcharakter | Fußtour | 
| Tourlänge | 5h 00min | 
| Entfernung | 7,6km | 
| Höhenmeter | 990m | 
| GPS | 
                   | 
            
| Besteigungen | Eggjenibba (1.338m) | 21.06.2025 | 
|---|
Vestland
21.6.2025
SPISS & ELEGANT
Vi fikk lyst å teste den nye stien som starter fra nedre p-plass. En kortere variant starter fra øvre p-plass. Disse blir til en og samme sti oppe på ryggen. Arbeidet var i  full gang med tretrapper og gruset sti. Spaden var  flittig brukt for å fjerne lange partier med torv. 15 juli kommer en gruppe sherpaer som  fortsetter jobben med steintrappa som bygges til høyre for oppgangen vår. Ekstra hyggelig å treffe 3 spreke peakbook damer som vi slo følge med. De var like imponert over utsikten som oss.
















                        
            
            
Benutzerkommentare
Takk for følget!
Geschrieben von Kristina 23.06.2025 10:08Veldig kjekt å treffe Primærfaktor legender på Eggjenibba, og tusen takk til Inger Lise for tålmodigheten i bakkene med de av oss som kjente på høyden, der jeg ikke hadde den samme tålmodigheten. God tursommer!
Sv: Takk for følget!
Geschrieben von otto 23.06.2025 10:42Synes du var tålmodig med venninnene opp, men kanskje litt rastløs ned igjen der du for som en virvelvind. Værmessig helt tipp-topp. God tur til Troms og Alta. Mye å bryne seg på der!