Lianibba (09.04.2023)

Geschrieben von ArilT (Aril Torheim) GSM

Tourlänge 4h 37min
Entfernung 13,1km
Höhenmeter 1.169m
GPS
Besteigungen Lianibba (1.500m) 09.04.2023

Lianibba

Påske del 5


Vi prøvde oss på Lianibba tre dagar før, men etter å ha knekt bindinga i siste bakke før Tronstadsætra måtte vi snu der den dagen.

Med nye SGN ski på plass var det på tide å avslutte påska med denne turen. Det fantastiske påskeværet holdt seg fortsatt. Tonje, Silje, Magnar og Jon Åge var med på turen.



Første etappe gjekk i fra ungdomshuset på Tronstad opp til Tronstadsætra. Her gjer ein unda dei 300 første høgdemeterane gjennom lauvskog, før landskapet åpnar seg opp og flatar ut etter Tronstadsætra. Deretter følgte vi ryggen innover mot Lianakken og runda denne på sørsida. Terrenget vart gradvis brattare igjen mot toppen, men vi gjekk til topps uten å ta av oss skia.



Som bilda viser var det nydelig vær og utsikt på toppen. Nedturen var artig med dei nye skia sjøl om det var litt hardt føre. Med dei gamle Wayback skia var nedkjøring på skareføre ikkje nokon veldig kjekk opplevelse, men med dei nye SKG Soleitind skia var dette ingen problem.

Takk for turen!



Startzeitpunkt 09.04.2023 11:14
(UTC+01:00 SZ)
Endzeitpunkt 09.04.2023 15:51
(UTC+01:00 SZ)
Gesamtzeit 4h 37min
Zeit in Bewegung 3h 13min
Pausenzeit 1h 23min
Gesamtschnitt 2,8km/h
Bewegungsschnitt 4,1km/h
Entfernung 13,1km
Höhenmeter 1.168m

Benutzerkommentare

Kommentartitel:
Zeichen: 1000
Kommentartext:
Du musst angemeldet sein, um Kommentare schreiben zu können.