Bergen: tur til Slettåsen ved Hjellestad (26.11.2021)

Geschrieben von Kjell51 (Kjell Øijorden) GSM

Startpunkt Hjellestadvegen (16m)
Endpunkt Hjellestadvegen (16m)
Tourcharakter Wanderung
Tourlänge 1h 01min
Entfernung 2,7km
Höhenmeter 85m
GPS
Besteigungen Slettåsen (50m) 26.11.2021 13:41
Besuche anderer PBE Håsteinen (45m) 26.11.2021 13:13

Kjørte til Hjellestad for å ta en tur til skogkollen Slettåsen. Ved turstart var det mye skilting med parkering forbudt, private veier og avstengte parkeringslommer og med diverse sperrebånd. Jeg satt bilen fra med ved et trafohus. Turen inn til Slettåsen gikk gjennom et skogsområde med en del myrpartier som det var lagt ut plank og paller over.
Stien gikk forbi Håsteinen der jeg fant en fin ryddet sti som gikk helt opp på toppen. Her var det bart fjell og fin utsikt vestover mot Raunefjorden og over til Øygarden.

Håsteinen 45 med pm. 13 m.
Håsteinen 45 med pm. 13 m.
utsikt fra Håsteinen
utsikt fra Håsteinen

Videre til Slettåsen som ligger nesten utilgjengelig inne i tett brake og skog. Stien går rett ved men ingen sti opp på toppunktet. Heller ingen utsikt, så det ble Håsteinen som ble dagens beste turmål.

Slettåsen fra stien
Slettåsen fra stien
oppe på toppen av Slettåsen
oppe på toppen av Slettåsen

Parkering: beste parkering rett før Hjellestad fergekai
Håsteinen: vurderer den som verdig PB post grunnet utsikten

Benutzerkommentare

  • -
    avatar

    Håsteinen

    Geschrieben von knutsverre 26.11.2021 18:02

    Fin rapport, Kjell. Forsøkte å legge inn Håsteinen som topp, men det går ikke uten videre pga nærhet i avstand og høyde til den kjedelige naboen Slettåsen. PB-adm må eventuelt hjelpe til med dette.

    • -
      avatar

      Sv: Håsteinen

      Geschrieben von Kjell51 26.11.2021 20:54

      Hei, da syntes jeg vi kan la den være uten at den er PB topp. Det går fint an å gå opp der selv om det ikke plinger i mobilen :)

      • +
        avatar

        Re: Sv: Håsteinen

        Geschrieben von hbar 07.06.2022 01:52
Kommentartitel:
Zeichen: 1000
Kommentartext:
Du musst angemeldet sein, um Kommentare schreiben zu können.