Tråkketur i øsregn til Spydeberg Varde (17.03.2019)

Geschrieben von Stigun GSM

Tourcharakter Schneeschuhtour
Tourlänge 2h 00min
Entfernung 6,5km
Höhenmeter 222m
GPS
Besteigungen Spydeberg varde sørtoppen (258m) 17.03.2019 14:48
Besuche anderer PBE Nygård parkeringslomme (105m) 17.03.2019 13:42
Etter besøk til den nylig utkårede kommunetoppen i Vestby var jeg litt i villrede.
Regnet bøttet ned, men så kom perioder med litt mindre nedbørsintensitet. Jeg bestemt meg for å prøve Spydeberg Varde, som ikke var så langt unna. Fant såvidt plass for bilen ved Nygård p-lomme inntil brøytekanten.
På slaps/isføre oppover kjerrevei i retning toppen; heldigvis kunne jeg gå i et ferskt hjulspor. Et stykke lenger oppe var det slutt på hjulsporene, truger kom på og jeg ga meg i kast med etterhvert ganske dyp,
våt og nesten sementaktig nysnø; av den typen hvor ca 1/2 kilo kleber seg til stavtrinsene hver gang du løfter disse opp. Farten sank nå betraktelig, men omsider var jeg oppe på et myrparti sørvest for toppen før siste kneiken opp mot toppen. Regnet hadde tatt seg opp, det blåste friskt,
og det hele ble etterhvert både vått og kaldt og nokså utrivelig. En merkelig oppstabling av halvråtne stokker markerte toppunktet.
"Varde" som har sett bedre dager? |center] Selvsagt ned igjen i samme hardt opparbeidet trugespor, alt i alt godt fornøyd med to kommunetopper denne griseværsdagen.
[[image:Uncas_20190317_5c8e90bb3cc14.jpg|Sugende underlag..
"Varde" som har sett bedre dager? |center] Selvsagt ned igjen i samme hardt opparbeidet trugespor, alt i alt godt fornøyd med to kommunetopper denne griseværsdagen. [[image:Uncas_20190317_5c8e90bb3cc14.jpg|Sugende underlag..

Benutzerkommentare

Kommentartitel:
Zeichen: 1000
Kommentartext:
Du musst angemeldet sein, um Kommentare schreiben zu können.