Gravarhøi mf (23.08.2018)

Geschrieben von NJK500 (Nils-Jørgen Kristiansen) GSM

Tourcharakter Bergtour
Tourlänge 6h 32min
Entfernung 18,2km
Höhenmeter 1.264m
GPS
Besteigungen Brennhø (1.150m) 23.08.2018
Gravarhøi (1.473m) 23.08.2018
Kvernhushøe (1.316m) 23.08.2018

Etter Rånåkollen i går ble det litt sightseeing på Bjorli og en liten sykkeltur. Jeg har aldri vært her på annet enn gjennomreiser før, så det var artig å orientere seg. Særlig flott var elva, og jeg ønsket jeg hadde kajakken min her for å padle den.
Natten ble tilbrakt på parkeringsplassen innerst i Rånåvegen, der stien starter opp Asbjørnsdalen. Været var fint om morgenen og jeg fulgte stien et lite stykke opp, før jeg skar opp gjennom skogen mot Brennhø. Deretter ble det en lang tur opp langs elva før jeg endelig fant et sted å krysse.

Da var kroppen sliten og jeg var litt lei av å være alene på tur, så jeg satte kursen hjemover. Da kan jeg bare glede meg til å komme tilbake til Bjorli, som var et eldorado for den som liker å være aktiv.

Kommentarer

Tittel:
Tilgjengelige tegn: 1000
Kommentartekst:
Du må være innlogget for å skrive kommentarer.