Storen (21.05.2018)
Geschrieben von kjetilok (Kjetil Okkenhaug)
Besteigungen | Store Skagastølstinden (2.405m) | 21.05.2018 |
---|---|---|
Besuche anderer PBE | Andrews renne (2.320m) | 21.05.2018 |
Skagastølsbu (1.758m) | 21.05.2018 |
Utrolig fin avslutning på skisesongen på Storen etter ei artig helg som hjelpemannskap på verdensrekordsforsøk i antall høydemeter på ski i Myrkdalen.
Med Håkon Klerud Johannesen og Haakon Funderud Lundkvist.
Kjørte fra Myrkdalen til Turtagrø søndag kveld. Opp kl. 5, og ganske raskt i gang. Tok på ski da vi hadde passert hytta til Tindekluben. Fin fart, og omtrent 2.25 opp til hytta på bandet, hvor vi tok en liten matpause.
I utgangspunktet hadde vi tenkt å sette igjen ski ved hytta, men med godt med snø i renna oppover gikk vi på ski helt opp til starten av svaene. Byttet til fjellsko her. Turte ikke å legge igjen isøks og stegjern, men det ble liggende ubrukt i sekken. Kom oss greit over svaene, men fint at det var tørt her. Klatret så to fine taulengder i Andrews renne. Håkon tok den første og jeg den siste. Knallfint på toppen, og ingen andre å se på en så fin dag!
Tok en først en rappell på en kile ned til kjettingfestet, en lang rappell derfra, og en rappell på svaene. Fin skikjøring fra 2000moh og ned til bandet, men våt snø nederste biten. Fikk brukt skiene litt av og på et godt stykke ned i Skagastøsdalen, så nedturen gikk bra fort.
Feiret med varm Munkholm før vi satte oss i treseteren og kjørte i retning Molde. Dette ble en perfekt avslutning på skisesongen.
Benutzerkommentare