Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (8)
- Expedition (7)
-
Andere Wintertour (49)
- Schneeschuhtour (48)
- Fahrradtour (11)
-
Fahrzeugtour (4)
- Autotour (4)
-
Fußtour (383)
- Bergtour (16)
- Jogging (25)
- Spaziergang (14)
- Wanderung (72)
-
Skitour (6)
- Langlauf (6)
Peakbookfreunde



Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Basecamp Namsos: 224 Namsos
- Datum:
- 30.06.2019
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 13,9km
Dag 2. Ikke langt fra der jeg bodde lå denne toppen. Måtte riktignok kjøre litt rundt for å komme til startstedet. Her hadde noen kjøpt opp veien så det ble rundt 2 km t/r ekstra vandring på grusveien. Endring er gjort på Peakbook, målt inn punkt Vei stengt for biltrafikk. Fulgte deretter de store stakene som går hele veien opp til Hemnafjellet. Her kjøres det med ATV på vinteren. Det var veldig tungt i myrene i starten og tåke i høyden. Nok en dag med dårlig vær altså. Men jeg var godt fornøyd med å ha tatt denne, en tung tur i utfordrende forhold.
Basecamp Namsos: 223 Namdalseid
- Datum:
- 29.06.2019
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 13,0km
Ny toppturuke i Trøndelag. Værmeldinga for uka var horribel men det viste seg i etterkant av det ble ørlite bedre enn fryktet, med det mener jeg at det ikke regna 24/7. Etter litt tankevirksomhet starta jeg med den enkleste nemlig Øyensskavlen. Opp hit går det grusvei med unntak av de siste 800 meter som har sti. Parkerte på stor plass helt alene og gikk oppover. Grusveien tok en omvei øverst men jeg valgte å ikke kutte pga det dårlige været. Fikk øye på en rekke harer da jeg nærma meg masta, et artig skue. Da det var tåke var utsikten ikke mye å skryte av. Første tur unnagjort !
10 på topp: Ruserud
- Datum:
- 22.06.2019
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Tourlänge:
- 1:30h
- Entfernung:
- 5,7km
221/222 Hardangerjøkulen i tåke, sol på vei til Finse
- Datum:
- 19.05.2019
- Tourcharakter:
- Schneeschuhtour
- Tourlänge:
- 6:45h
- Entfernung:
- 18,2km
Hadde snakket med FjellEggen (Jan Eggen) om denne turen i vinter og nå ble det bråbestemt at vi tok turen til Finse rett over 17.mai. Tanken var å kunne utnytte spor og merking opp rett etter nasjonaldagen. Tok inn på Finse 1222 og spiste en bedre middag på kvelden. Porsjonen var riktignok altfor liten for voksne mennesker. Dagen etter var tåka fortsatt tilstede. Vi pakka sekken og la i vei kl.9.15 fra hotellet. Først en god kilometer over det islagte Finsevatnet. Deretter i slak stigning etter kvistmerking mot Appelsinhytta. Kvelden i forveien hadde vi snakka med et par fra Bergen som hadde vært på toppen og kom med god beskrivelse. Etter en utfordrende elvekryssing nedenfor nevnte hytte gikk vi så opp Middalsbreen og opp til Jøkulhytta. Til vår store glede var denne ulåst. Vi så for oss skifting >>>
Postkassetur (!) for meg også og stolt av det
- Datum:
- 29.04.2019
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Tourlänge:
- 1:30h
- Entfernung:
- 5,0km