Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

School of trad 2: Pawtuckaway State Park

Datum:
11.05.2014
Tourcharakter:
Klettern
Karte    

School of trad i The Gunks

Datum:
19.04.2014
Tourcharakter:
Klettern

Finvær, langhelg, nytt trad-rack = The Gunks! Køyrde frå Boston til New Paltz laurdag. Fin liten universitetsby, "alternativ" for den som likar slikt (og det gjer jo ein!), besøkte den meget velutstyrte butikken Rock&Snow, og så drog vi rett til klippene The Traps på Shawangunks 10 min utanfor byen. Deilig temperatur, avslappa stemning, mykje folk, flotte ruter. Vi er relativt nye i trad-kunsten, så vi holdt marginane gode (5.2/3), men det var for det meste gode sikringar, og også enkle ruter baud på veldig artig klatring. Siste dagen slo vi til med litt buldring, men etter å ha karra meg opp ein V2 med nød og neppe konkluderte eg med at kroppen hadde fått nok av klatring. Men NESTE gong ... !

Karte    

Auburn Ice Canyon

Datum:
09.03.2014
Tourcharakter:
Eisklettern
Karte    

Auburn Ice Canyon

Datum:
01.03.2014
Tourcharakter:
Eisklettern
Karte    

Frankenstein

Datum:
23.02.2014
Tourcharakter:
Eisklettern

Led på linje i Lost in the Forest (3), og førstelengde av Standard Route (litt for seint på dag til å gjere heile, så stoppa i hula, 3). Fantastisk fin dag, og Frankenstein er virkelig fornøyelsespark for isklatring! Norge har 1000 gonger fleire fjell enn New Hampshire. New Hampsire har tusen gonger fleire klatreruter enn Norge. Det er berre å gå på oppdagelsesferd i gamlelandet!

Karte    

Humphreys Ledge

Datum:
22.02.2014
Tourcharakter:
Eisklettern
Karte    

Auburn Ice Canyon

Datum:
17.02.2014
Tourcharakter:
Eisklettern

Feira presidents day med oppdagelsestur til nabolagscragget, berre 15min køyring frå jobben. Rota meg vekk i skogen før eg fann det, men då eg endelig fann det var alt gløymt. Fint lite crag med gode forhold og to taulag på plass. Hadde med nyinnkjøpt clogging-utstyr, men det slapp eg å bruke då det eine taulaget lot meg hoppe inn på topptauinga deira. Stas for isdesperate normenn i Boston.

Karte    

Mount Washington Valley Ice Fest

Datum:
01.02.2014
Tourcharakter:
Eisklettern

Kongsvollfossen

Datum:
03.01.2014
Tourcharakter:
Eisklettern
Tourlänge:
9:30h

Isklatretur til den største klassikaren i Drivdalen. Alpin start frå Trondheim kl 5 saman med erlando (Erlend Hassel) og AndreasNordstrand (Andreas Nordstrand) . Ankomst Kongsvoll litt over kl. 7. Frokost #2, på med rack, også byrje å traske opp langs fossen. Enkelt å finne då bekkefaret frå fossen går under ei lita trebru på oppsida av E6. Vi traska oss opp til bollen der fossen bratna til (ca 1 time). Det gikk fint an å isklatre også før, og dette har vore beskrive som morsom isbuldring av andre. Men sidan vi var så pass lite erfarne ville vi brukt for lang tid om vi skulle gått heile fossen omtrent frå E6'en (noko som nesten hadde gått i dag). Vi måtte då ha sikra oss betydelig fleire taulengder. Men dei tre tradisjonelle lengdene beskrivast å byrje der det brattar til, og der byrja også vi. 1. taulengde: Leda av Andreas, WI3. Vart >>>

Istrening i skiferbrotet

Datum:
21.12.2013
Tourcharakter:
Eisklettern
Karte