Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (6)
- Expedition (2)
- Fischen (1)
- Andere Wintertour (1)
- Fahrradtour (1)
-
Fahrzeugtour (4)
- Autotour (4)
-
Fußtour (211)
- Bergtour (47)
- Hochtour (6)
- Jogging (107)
- Spaziergang (22)
- Wanderung (20)
-
Klettern (169)
- Alpinklettern (27)
- Bouldern (25)
- Eisklettern (46)
- Mixed-Klettern (7)
- Sportklettern (8)
-
Skitour (73)
- Langlauf (2)
- Randonnée/Telemark (38)
- Tourenskilauf (20)
Peakbookfreunde
Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Melkeveien/Krystallnatten på Selnes
- Datum:
- 14.08.2016
- Tourcharakter:
- Klettern
Fikk med Daniel på tur til Trøndelag si flottaste klatreklippe, Selnesklippa. Han som er ledar i Tindegruppa hadde faktisk ikkje vore der før (!). Vel, det er aldri for seint å oppleve fantastisk Fosenklatring.
Planen var å prøve på ei av klassikerane i hovedveggen. Sidan Himmelstigen var våt satsa vi på Melkeveien (6). Greit opp svalengdene i botnen. Daniel fann ut at granittsva på ingen måte krevjer samme ferdigheiter som å aide The Nose . Begge er krevjande øvingar, på kvar sin måte.
Så etter litt opp og ned stod vi under hovedveggen. Her tok eg ledartrøya, og planen var å strekke seg heilt til topps. Melkeveien har ein direktevariant på 6+ som heiter Krystallskallen. Sidan eg var litt keen på å pushe gradene litt satsa eg på denne.
Første del var våt, og difor ikkje heilt rett >>>
Treningsrunde i Bymarka
- Datum:
- 13.08.2016
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 2:11h
- Entfernung:
- 15,9km
Tilbake i Bartebteyen etter sommarferien, og treningstur i Bymarka. Trudde all fjelltraskinga i ferien hadde gitt stål i beina, men i dag gikk det litt tungt. Vel, fint vær men myrene var våte som pesten.
Gjensyn med Rønnomnibben
- Datum:
- 09.08.2016
- Tourcharakter:
- Wanderung
Tur til Rønnomnibben med Kona. Eskil hadde barnevakt, så denne gongen slappa vi av og såg havet utanfor Jomfruland med medbragt kikert.
Vel tilbake på gården buldra eg litt på steinane under Stornuten. Flott storsteina ur med mange potensielle kremlinjer. Eg tok den mest opplagte, som klokka inn på 5+/6a-ish. Sidan eg tok meg ein prat med ein av to gardsgutar på Vågsland, August, så får denne navnet Augusts Egg.
Flautangåsen ad vestveggen
- Datum:
- 06.08.2016
- Tourcharakter:
- Klettern
På ferietur i Sandefjord med Nina og Bjørn Ole. Sjølv om barna var i sentrum på dette opphavet vart eg plaga med synet av perfekt granitt kvar enn eg snudde meg. Racket ropa til meg der det låg innelåst i skiboksen, og eg vakna bada i svette med hendene forma i fingerjams natt etter natt.
Så når ungane (så og seie) hadde sovna(ish) rusla eg og Bjørn Ole 5 min ned vegen frå hytta, og byrja på ein vegg eg hadde spotta dagen før: vestsida på Flautangåsen. Stort potensiale for nydelig kilecragging her!
Nokre spydige oslofolk lurte på om vi trengte hjelp, og eg sa at dei fekk kome om vi ropte.
Fin chimney opp til hylle. Fleire moglegheiter herifrå, men dei var alle ganske overgrodde. Eg gjekk litt til venstre og opp ei handsprekk. Litt henging i sikringane medan eg rensa så vart dette >>>
Fladalen walkabout
- Datum:
- 28.07.2016
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 5:12h
- Entfernung:
- 19,8km
Dagen i dag mangla ikkje vidløftige planar. Men det mangla heller ikkje skodde. Alle Laurdalskremtoppane stod med hovudet i skyene, så man måtte sjå seg ikring etter lavare mål. Tua hadde ikkje skodde, så det fekk bli treningstur og litt jobbing på Eidalista her i staden.
Greit opp til Tua. Nokon hadde gått amok med T-merkinga, og sti og merking var ikkje alltid like enkel å følge. Ein time til topps og halvtime tilbake til bilen. GPS-sporet NED frå Tua føl stien. Opp gjekk eg feil både her og der.
Ved bilen var leggar og lår framleis friske. Eg hadde heile dagen til å gå på fjellet, så eg sprang avgårde mot Kvitegga og Hattemakaren. GPS-sporet må på ingen måte følgast, for dette var stort sett gaupeterreng. Eg anbefalar på det varmaste å angripe desse fjella frå ein >>>