Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Vårskitur

Datum:
14.05.2006

Siden 1986 har det blitt mange turer hit både med påskegjester og andre. Var veldig greit før i tiden når man kunne kjøre litt forbi Svånålegret og parkere. Herfra satte vi bestandig kursen langs Stridåe og opp til Snøheim. Videre over flatene og opp nord for Veslhetta. Fortsatte "straka vegen" til toppen. Litt småbratt på slutten og ganske luftig ved veis ende. Beste utsikten fra Snøhetta er garantert fra Vesttoppen. Flott å se Snøhetta-traversen mot Hettpiggen. Utsiktot mot Svånåtind og Langvasstind i sør og Larstinden i vest. Returen går kjapt tilbake til Snøheim og bilen. Med på turen Otto. På tide med ny tur 5 år siden sist. Lengde 18km - 5timer t/r.

Karte    

Populær sommer som vinter

Datum:
19.04.2006
Karte    

Fløya

Datum:
19.04.2006
Karte    

Påsketur i Trollheimen.

Datum:
14.04.2006
Karte    

Påsketur i Trollheimen

Datum:
14.04.2006
Karte    

Påsketur i Trollheimen

Datum:
13.04.2006

Vi kom rv.70 fra Oppdal til Lønset og kjørte Storlidalen nesten til endes. Dvs der Sandbekken kommer ned hadde vi engang en hytte og dermed utgangspunkt for turen. Fulgte preparerte løyper opp gjennom bjørkeskogen til snaufjellet. Rundet Kvannflatbruna og fortsatte etter skispor over MÅSSÅHAUGEN 928. Videre over Holbekken og inn i Hyttdalen. Her gikk vi bratt opp på nordvest siden av HOVMANNSHYTTEN 1290 og til toppen. Utsikt over Gjevilvatnet. Fortsatte opp ryggen til den flate toppen på INDRE GJEVILVASSKAMMEN 1600. Tok en kort pause her før vi skled ned i salen på ca 1500 moh. Kastet et blikk ned mot Glupbekktjørna før vi tok fatt på siste stigningen til STORE GJEVILVASSKAMMEN 1627. Flott vær og glimrende utsikt over Gjevilvatnet og Trollheimen. Varde med kasse og bok. Herlig >>>

Karte    

Traff Jan på toppen

Datum:
06.04.2006

Vi kom rv.70 fra Oppdal til Lønset og kjørte Storlidalen nesten til endes. Dvs der Sandbekken kommer ned hadde vi engang en hytte og dermed utgangspunkt for turen. Fulgte preparerte løyper opp gjennom bjørkeskogen, rundet Kvannflatbruna og inn Halsbekkdalen. Fortsatte forbi Fluren og Halsbekkvatnet. Videre opp den flotte sørryggen til HALSBEKKHØA 1365. Det er ca en kilometer videre til den 1 meter lavere Nord Toppen. Knallvær og fin utsikt til Storbekkhøa og Neådalssnota. Valgte samme retur med glimrende nedkjøring til hytta. Med på turen Inger Lise og Jan. Lengde ca 14km - Tid 5timer t/r.

Karte    

Utsikt over Storlidalen

Datum:
05.04.2006
Karte    

Fra Storli til Festa

Datum:
05.04.2006
Karte    

Over Hyttdalen

Datum:
25.03.2006
Karte