Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Østryggen Kirketaket, Hesteskotraversen og Skarven

Datum:
29.07.2017
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
6:55h
Entfernung:
16,7km

Fantastisk tur i flott vær sammen med Jan M. Parkerte på Bruhaugen med tanke på at det var her vi kom ned igjen. Fulgte veien og stien innover til Kavlisetra, og stien videre opp Kjøvskaret til vi kunne starte på østryggen opp til Kirketaket. Luftig og flott rygg, med fin klyving. Hadde med tau og utstyr, men det ble ikke benyttet. Fjellet var tørt og fint. Etter at vi nådde Kirketaket, fortsatte vi på Hesteskotraversen til Klauva og Søre Klauva. Benyttet brodder på skoa på breen et kort stykke på vei mot Klauva, selv om det egentlig ikke var nødvendig. Snøen var forholdsvis myk. Vi fulgte stort sett ryggen opp mot Klauva, da den var bar. Etter Søre Klauva avsluttet vi med en snartur oppom Skarven, før en rask nedtur til bilen.

Karte    

Kvitfjellet og Kolåsen

Datum:
28.07.2017
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
2:41h
Entfernung:
10,1km

Karte    

Randsetfjellet og Skåla

Datum:
28.07.2017
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
1:21h
Entfernung:
6,9km

Karte    

Storgrovfjellet

Datum:
26.07.2017
Tourlänge:
2:54h
Entfernung:
9,7km

Tur til Storgrovfjellet fra Trollstigen. Innom Stigfjellet på nedturen. Overskyet, men god temp.

Karte    

Trollkyrkja

Datum:
23.07.2017
Tourlänge:
4:19h
Entfernung:
21,3km

Rask tur opp på Trollkyrkja, ned igjen om Nødre Glupen. Løping tilbake. Varmt og fint vær hele dagen.

Karte    

Saufonnholet til Bakkjin, om Midthøin og Storbrefjellet

Datum:
21.07.2017
Tourlänge:
5:25h
Entfernung:
22,5km

Tur med Kajan og Per-Johnny i knallfint vær! Mye snø i fjellet. Nesten hele delen av turen mellom Midhøin og Haudukhyttå gikk vi på snø.

Karte    

Blåstolen, Trollstolen, Presten, Prosten, Grøntinden ++

Datum:
20.07.2017
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
7:43h
Entfernung:
19,7km

Mosetra Fra Blåstolen mot Isfjorden Blåstolen, tatt på vei opp mott Trollstolen Svartevatnet, med Svartvasstind bak. Tatt fra Langfjellet Presten til venstre, Prosten høyest og lengst bak. Ryggen ned mot Vassfjellet, sett fra Presten. Prosten sett fra Presten. Knallfin tur i strålende sommervær! Spesielt Eggen fra Presten til Prosten var fin, men også videre til Grøntiden og Kaldtinden!

Karte    

Melkallen, Styggeværshaugen

Datum:
09.07.2017
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
6:42h
Entfernung:
22,6km

Fulgte sti under høyspendten opp lia og opp gjennom Risbrekka. Gikk opp på Melkallen langs ryggen fra øst, og ned mot vest. Runda tilbake igjen østover på nordsiden av Melkallen, og fulgte turstien til Svartvassbu. Var oppom Styggeværshaugen på veien. Fra Svartvassbua turstien ned til Rabben.

Karte