Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Veten fra Falkanger

Datum:
04.08.2017
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
0:54h
Entfernung:
2,7km
Karte    

Eldsfjellet (Veten) fra Skurtveit

Datum:
03.08.2017
Tourlänge:
1:53h
Entfernung:
4,0km
Karte    

Nordnipa fra Meland

Datum:
02.08.2017
Tourlänge:
0:45h
Entfernung:
2,0km
Karte    

Lyderhorn fra Kjøkkelvik

Datum:
01.08.2017
Tourlänge:
0:57h
Entfernung:
3,5km
Karte    

Krossfjellet fra Bjørnestad via Moldekleiv

Datum:
31.07.2017
Tourlänge:
1:14h
Entfernung:
4,8km

Intensjonen denne gangen var en tur på Nordnipa. Jeg hadde på forhånd forsøkt å gjøre litt research og fant ut at det skulle gå en sti fra Bjørnestad. Etter å ha rotet rundt i skogen en stund og gått nesten helt ned på Moldekleiv, kom jeg frem til at jeg ikke kom til å finne noen sti. Valgte derfor å følge stien mot Krossfjellet i stedet. Stien mot Krossfjellet var veldig bløt med mye rotvelt, men det er tydelig at det foregår arbeid på stien så jeg antar den vil være betydelig bedre innen kort tid.

Karte    

Gladihaug og Krossane fra Hopsdal

Datum:
30.07.2017
Tourlänge:
2:56h
Entfernung:
7,4km
Karte    

Eldsfjellet (Veten) fra Skurtveit

Datum:
29.07.2017
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
1:51h
Entfernung:
6,7km

Fin ettermiddagstur til Eldsfjellet. Første gang på Veten for min del, har gått til varden fra Landsvik, men aldri før til Veten og heller aldri fra Skurtveit. Parkering viste seg å være vanskelig, kjørte innover mot punktet hvor Statens Kartverk har tegnet inn starten på stien, men det viste seg fort at det var dårlig med parkeringsmuligheter. Fant en liten lomme med noen postkassestativer som kan være en mulighet, men jeg var usikker på om dette var privat. Jeg valgte å parkere langs hovedveien og gå til fots innover. Ca. 1 kilometer til turstart. Fin og tydelig sti hele veien, åpenbart mindre brukt enn stien fra Landsvik da det var en del høyt gress både i og langs stien. Deler av turen går opp gjennom en steinrøys og jeg fikk ikke noe kjempegod følelse av dette var helt >>>

Karte    

Tveitanipa fra Brakstad

Datum:
28.07.2017
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
0:57h
Entfernung:
4,0km

Kort og grei tur til Tveitanipa fra Brakstad. Fulgte grusveien fra Brakstad mot Brakstadfjellet. Gikk opp forbi vanntanken og gjennom porten, forbi stien til venstre mot Brakstadfjellet og så ca. 100 meter lenger inn og tok til høyre mot Tveitanipa. I min iver etter å komme meg på fjellet gikk jeg først noen meter forbi stien mot Tveitanipa, men snudde og fant raskt riktig avstikker. Stien var grei å finne, men tydelig ikke mye brukt. Høyt gress enkelte steder og mange bløte partier. Flotte steingarder flere steder langs stien. Turen er kort og utsikten er god mot Eldsfjellet og Gaustadfjellet/Bårafjellet/Øyjordsfjellet.

Karte    

Tellevikfjellet og Nordgardsfjellet fra Falkanger

Datum:
27.07.2017
Tourlänge:
1:22h
Entfernung:
6,7km
Karte    

Storeknappen

Datum:
27.07.2017
Tourlänge:
0:30h
Entfernung:
1,2km
Karte