Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Trommenatten og Smylifjell

Datum:
24.09.2018
Tourcharakter:
Fahrradtour Gelände
Tourlänge:
2:46h
Entfernung:
23,1km

Sykkelrunde i upåklagelige omgivelser. Seig i beina, men flott på fjellet!

Karte    

Solnedgang på Kvasshovda

Datum:
24.09.2018
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
1:39h
Entfernung:
5,7km

Kveldstur med Nikolai for å skaffe droneshots av solnedgangen. Fikk tatt noen brukbare bilder i samme slengen.

Karte    

Joggetur til Fiskebuttnatten

Datum:
23.09.2018
Tourcharakter:
Jogging
Tourlänge:
1:22h
Entfernung:
9,0km

Joggetur med Marie fra Skålsrudstølen. Fulgte Bergstien inn til vannet Øvre Fiskebutten. Derfra fulgte vi stien opp til den vesle, men høyst repektable mini-toppen Fiskebuttnatten. Nydelige høstfarger i fjellet. I Hemsedalsfjella lå det nysnø i høyden. Winter is coming!

Karte    

Stisykkelrunde på Nesfjellet

Datum:
18.09.2018
Tourcharakter:
Fahrradtour Gelände
Tourlänge:
3:00h
Entfernung:
21,7km

Fin runde i t-skjortevær. Fantastiske farger!

Karte    

Skurvenatten, Briskenatten og Dyna med Kjerringsleppet

Datum:
15.09.2018
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
6:19h
Entfernung:
20,5km

Som eneste mann i mils omkrets fikk jeg bli med 200 damer på tur for å lage film for Kjerringsleppet. Marie blei med på turen for å holde meg med selskap. Nydelige høstfarger i fjellet. Damene gjorde yoga på Briskenatten selv om det blåste veldig friskt. Ved Holmevatn fikk vi nykokt kaffe og ferske boller. Første turen min til Dyna fra Grønhovd. Fin rundtur!

Karte    

Dronningstien over Hardangerfjorden

Datum:
08.09.2018
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
6:55h
Entfernung:
16,3km

Planen denne helga var todelt. Førsteprioritet var å treffe Tove, Jacob og Morten, sekundærplanen var Bjørndalstraversen i Rosendal. Etter Austanbotntraversen helga før hadde både jeg og Marie i løpet av uka blitt stadig mer forkjøla, og når helga nærmet seg hadde vi mer lyst å ligge under et pledd på sofaen enn å dra på tur. 12-timerstur over Bjørndalstraversen virka ikke realistisk, men vi var ikke gira på å avlyse turhelga med Stavanger-gjengen. Jeg lufta derfor forslaget om Dronningstien i Hardanger kunne være et snillere alternativ og alle var positive. Husker ikke nøyaktig når jeg hørte om denne stien første gangen, men fikk hvertfall en god påminnelse om den når "Gutta på tur" gikk den sammen med sjølvaste dronninga på TV2 i fjor. Vi møttes fredag >>>

Karte    

Vått og hvitt på Store Austanbotntind

Datum:
02.09.2018
Tourcharakter:
Alpinklettern
Tourlänge:
8:00h
Entfernung:
11,3km

Omsider blei det tur til toppen av Store Austanbotntind. Egentlig skulle både Tove, Jacob og Morten komme opp fra Stavanger for denne turen, men de trakk seg når bildene av vinterstemning i høyfjellet begynte å spre seg i sosiale medier. Jeg og Marie satset allikevel på å gjøre et forsøk. Vi kjørte rett fra Gardermoen, etter ei uke i Irland, og var fremme ved Tindeveg-bommen rundt midnatt. Slo opp og innredet teltet så kjapt vi greide, og tok kvelden. Neste morgen våknet vi til at tåka hang langt nedover fjellet. Litt skuffet, da værmeldingen fristet med lettskyet og etterhvert strålende sol. Men men, ikke annet å gjøre enn å legge i vei. Grei skuring oppover lia. Kom etterhvert opp i tåkegrøten og all utsikt forsvant. Greit å ha offline-kart på telefonen, og hyggelig med >>>

Karte