Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (5)
- Expedition (5)
-
Andere Wintertour (5)
- Schneeschuhtour (5)
-
Fahrradtour (116)
- Fahrradtour Gelände (115)
- Fahrradtour Straße (1)
-
Fußtour (254)
- Bergtour (181)
- Hochtour (3)
- Jogging (33)
- Spaziergang (1)
- Wanderung (36)
-
Klettern (47)
- Alpinklettern (38)
- Klettersteig (4)
- Sportklettern (1)
-
Skitour (230)
- Langlauf (22)
- Randonnée/Telemark (164)
- Tourenskilauf (43)
Lynghalstinden
- Datum:
- 04.07.2017
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 5:30h
- Entfernung:
- 9,0km
De spisse "fortoppene" til Dalegubben blei spotta fra Saksa sist høst. Etter litt research av toppene falt valget på denne toppen.
Det store spørsmålet var om vi skulle ta med tau eller ikke. "Fotturer på Sunnmøre" graderer toppegga som klatring grad 3, men vi leste om flere som ikke brukte tau på tørt føre. Vi endte med å legge igjen tauet i bilen og la i vei opp Gunnar-råsa. Fulgte denne til over skoggrensa. Da forlot vi stien og gikk strake veien opp den store renna opp mot toppegga på Lynghalstinden. Gresset var vått etter mye nedbør de siste dagene, så litt sleipt i bratta. Kjekt med staver. I det vi sto foran toppegga tenkte vi at vi burde tatt med tauet allikevel. Det småregnet litt, men var fjellet var rimelig tørt og friksjonen var god, så vi begynte >>>
Aurlandsdalen - Geiteryggen til Vassbygdi
- Datum:
- 01.07.2017
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 28:54h
- Entfernung:
- 44,7km
Flott tur ned klassiker-dalen med Marie. Vi parkerte ved Geiteryggtunnelen øst og gikk første etappe derfra til Østerbø, hvor vi flottet oss med treretters middag og varm seng. Etappen fra Østerbø til Vassbygdi var den klart mest spektakulære. Frister til gjentagelse.