Store Soleibotntind (03.09.2017)
Besteigungen | Store Soleibotntinden (2.083m) | 03.09.2017 |
---|
Dagen etter Dyrhaugsryggen, og alle mann (dvs. Lars og Lars) var en smule støle. Kvinnen derimot ville ikke klage på noe som helst. Bestemte oss for en lettere tur i dag, og valget falt på Soleibotntind. Dette var en av få topper Lars hadde oversett i sine ungdomsår i Hurrungane. Toppjeger-instinktet hans er fremdeles intakt, så vi tok med et tau og noen sikringer for å eventult kunne besøke både nordre og søre i tillegg.
Vi så den fine stien som starta opp langs elva fra parkeringsplassen, og antok at denne førte til topps. Det gjorde den jo ikke, og vi fikk oss en liten omtur i det temmelig kronglete terrenget før vi etterhvert skjønte hvor stien faktisk gikk.
Den store sola som yr.no hadde lovet oss valgte etterhvert å takke for seg, og det var temmelig surt i høyden. Vi så oss derfor fornøyd med hovedtoppen denne gangen. Traff to unge karer på toppen som kom opp via traversen fra Lauvnostinden i shorts og joggesko, uten verken tau eller sekk. Sprekt.
Startzeitpunkt | 03.09.2017 08:22 (UTC+01:00 SZ) |
Endzeitpunkt | 03.09.2017 15:05 (UTC+01:00 SZ) |
Gesamtzeit | 6h 43min |
Zeit in Bewegung | 4h 47min |
Pausenzeit | 1h 55min |
Gesamtschnitt | 1,5km/h |
Bewegungsschnitt | 2,1km/h |
Entfernung | 10,0km |
Höhenmeter | 920m |
Benutzerkommentare