Vesterålen - tredje dag (23.05.2009)


Karte
Besteigungen Skrivartinden (890m) 23.05.2009

Min gode venn Per ble hentet på Andenes flyplass litt før elleve. Kjørte en liten runde på øya og måtte stoppe både for raketter og litt forblåste drillpiker denne lørdags formiddagen. Ganske spesielt å besøke steder man ellers bare har hørt om.

Været var ikke på vår side denne dagen, tåke og lett regn, men vi kunne i glimt se toppen, så vi valgte å ta turen. Parkerte på parkeringsplassen ved veien innerst i Forfjorden. Stien var det så som så med :) Gikk mot foten av fjellet mot steinura litt til venstre for toppen og videre til høyre opp ryggen. Været ble så aboslutt ikke bedre med sludd i kastene og ura var glattere enn glattest. De siste metrene fra varden og opp var ufyselig, men helt sikkert greit på tørt føre. Det ble en rask tepause ved varden. Retur samme vei, men kom bort i mer myr. Særs kalde og våte da vi krøp inn i bilen etter ca 5 t.

Kjørte til Myre med store planer om å gå Dronningruta fra Nyksund til Stø neste dag, hvilket vi gjorde i delvis strålende sol og særs god temperatur. Denne turen anbefales! Vi gikk over fjellene til Stø, en flott T-merket tur i virkelig alpint terreng, med retur til Nyksund langs fjæra. 5 t i godt tempo. Nyksund har 15 fastboende og flust med overnattingsmuligheter. Vi stoppet for fiskesuppe og kaffe og kommer helt sikkert tilbake med kjente og kjære hit.

Benutzerkommentare

Kommentartitel:
Zeichen: 1000
Kommentartext:
Du musst angemeldet sein, um Kommentare schreiben zu können.