Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (14)
- Schneeschuhtour (14)
- Fahrradtour (4)
-
Fußtour (515)
- Bergtour (1)
- Jogging (399)
- Spaziergang (3)
- Wanderung (112)
-
Klettern (1)
- Klettersteig (1)
-
Skitour (52)
- Langlauf (50)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Svanstul skitur
- Datum:
- 20.03.2019
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Entfernung:
- 13,1km
Tur sammen med far og svoger til Svanstul, hvor vi gikk Huldreløypa og Svanstulflåttene. Nydelig vær, men etterhvert håpløst skiføre. Jo lenger ut på dagen, jo dårligere føre. Bakglatt og nesten ikke gli. Men deilig vær, da!
Skrehelle over tåka
- Datum:
- 16.03.2019
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 4,7km
Morgentur til Skrehelle. Usikker på hvordan føret var, etter at det hadde regnet mye de siste dagene. Men her oppe var det kommet som snø. Stien var derfor ikke veldig opptråkket. Noen hadde gått der dagen før, men noe tungt å gå.
Ved parkeringen var det grått, og litt opp i bakkene gikk jeg inn i tåka. Tåka begynte å lette ved Lille Skrehelle, men den var ikke helt borte. Gikk direkte videre til Elggløtt og toppen, da kom jeg helt opp i sola og et fantastisk vinterlandskap! Var nok kommet 15-20 cm nysnø de siste dagene.
Mellom Elggløtt og Varden var det kun én person som hadde gått dagen før, så det ble vassing i dyp snø. Men det gjorde ikke noe i det flotte vinterlandskapet som badet i solskinn.
På vei tilbake var jeg innom Lille der tåka hadde trukket seg helt bort og >>>
Frogner - Vealøs - Rustankollen
- Datum:
- 06.03.2019
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 17,0km
Ny treningstur hjemmefra til Vealøs. Gode forhold på stien nå, etter litt lett nysnø. Ikke glatt. Tåke på toppen. Vel nede ved Lensmannsseter tok jeg omveien over Rustankollen, ned via gården på Steinsås, og videre ned til Sneltvedt. Runden rundt Løbergvegen tilbake.
Langelandskollen, Siljuknattane og Ulvskollen
- Datum:
- 02.03.2019
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 11,1km
Treningstur i Ulvskollenområdet. Fine tråkka stier overalt, og snøen bar også utenom stiene. Deilig vær og temperatur denne formiddagen.
Gikk opp Brubergdalen forbi Siljuknatthytta, videre løp jeg til Kammerherrens utsikt. Der var mye av snøen borte. Tilbake over Nordre og Søndre Siljuknatten bort til Brynhildsbu. Ned via Lille Ulvskollen og tilbake til bilen.
Frogner - Vealøs
- Datum:
- 27.02.2019
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 15,3km
Treningstur hjemmefra opp til Vealøs og tilbake. Brukte en drøy time helt opp. Litt isete på vei opp stien, men noen steder var det også helt bart. Våren nærmer seg (håper jeg)! Nesten litt farlig på vei ned igjen, burde hatt pigger under skoa.
Balbergkampen
- Datum:
- 23.02.2019
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 10,1km
Treningstur på Lillehammer. Jogget opp bakkene til Balbergskaret og gikk/løp på fint tråkkede stier opp til Balbergkampen. Toppen lå i tåka, så ingen utsikt. Løp ned på baksida/nordsida ned til veien. Så tilbake til utgangspunktet med en liten omvei til slutt for å runde 10 km.
Svanstulfjell, Narefjell og Ørnenuten
- Datum:
- 20.02.2019
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Entfernung:
- 26,4km
En fin onsdag å dra på skitur i dag. Nydelig vær og Svanstulfjell og Steinbruløypa lokket.
Hadde tenkt å ta hele runden, men la om planene når jeg skjønte hvordan føret var. Det var glatt og isete og tungt å gå, spesielt opp på Svanstulfjellet. Skjønte da at jeg ikke kunne gå hele Steinbru, da det ville blitt for langt på tungt føre.
På vei opp til Svanstuljell, som for øvrig var kjørt opp noen dager før, oppdaget jeg at jeg passerte et PBE, en topp som nylig var blitt registrert. Den heter "Øst for Flekkerhytta" Gikk ut av løypa og gikk på skaresnø så langt jeg klarte. Siste kneika måtte jeg ta av skia og delvis klatre opp på toppunktet i ganske dyp snø. Fin utsikt derfra. Ned igjen gikk jeg en annen retning og noen bratte kneiker, så måtte bære skia. >>>
Solvika Venstøptjenn
- Datum:
- 17.02.2019
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Entfernung:
- 16,1km
Skitur fra Solvika til Venstøptjenn og tilbake. Fin tur på 16 km, i gode løyper oppkjørt for et par dager siden.
Ikke mye folk i denne løypa, til tross for tur midt på en søndag. Litt gråvær som sikkert ikke fristet så mange, men har også mistanke om at det ikke er alt for mange folk som bruker denne traséen. Møtte vel 3 stk i løypa. Men det passer meg bra å være litt aleine i løypa.
Skrehelle truger
- Datum:
- 13.02.2019
- Tourcharakter:
- Schneeschuhtour
- Entfernung:
- 4,3km
Nydelig vær til å ta en formiddagstur på Skrehelle. Denne gang ble det trugetur. Det var tråkket sti, men ikke veldig god og ikke helt nylig brukt. Passet derfor bra med truger på skaresnø.
Prøvde meg på en tur delvis utenom de vanlige stiene. Ved stikryss mot Lille Skrehelle tok jeg isteden oppover mot høyre og kom opp på et flott utsiktspunkt man vanligvis ikke kommer over. Så rett over mot Lille Skrehelle, og ellers flott utsikt vestover.
Fortsatte i samme retning og møtte på stien rett før krysset der stien går mot St.Hansåsen. I dette området var det for øvrig en del elgspor.
Deretter gikk jeg mot toppen, men rundet på nedsiden av toppen og gikk til Elggløtt fra den retningen. Så over toppen og korteste vei ned igjen.
Deilig tur i flott vær og godt trugeføre.