Besseggen (21.08.2015)
Startpunkt | Memurubu |
---|---|
Endpunkt | Gjendesheim |
Tourcharakter | Bergtour |
Tourlänge | 8h 00min |
Entfernung | 15,0km |
Over Besseggen
Gammel tradisjon på skolen vår for 5-7 kl. å gå over Besseggen hvert tredje år. I år var jeg en av de heldige som kunne bli med. Nytt i år var å invitere med 5-7 kl. på Slidre skole. Vi reiste fra Røn tidlig på morgenen med mange snille og velvillige foreldre som stilte som sjåfører. Til sammen var vi 112 stk. (elever. foreldre og lærere som tok båten over Gjende.
Noen valgte ruten etter vatnet tilbake som også er en flott tur og resten av oss begynte på den bratte oppstigningen mot Besseggen. Sol og fint vær. Det var også mange andre som ville ta denne turen i dag.
Turen over gikk veldig bra. Positive elever som klarte seg bra i fjellheimen. Mange blide og fornøyde fjes å se da vi kom frem til Gjendesheim. Alle kom over og ingen skader. Kjempeflott.
)
Benutzerkommentare