Kommunetopp i tidl. Øygarden kommune. (20.07.2024)
Skrevet av Arvid1965 (Arvid Nilsen)
Bestigninger | Blomøyknuten (73moh) | 20.07.2024 13:56 |
---|
Blomøyknuten var kommunetopp i Øygarden kommune inntil sammenslåingen med Fjell og Sund kommune. Kommunetopp i dagens Øygarden er Liatårnet i gamle Fjell kommune.
Parkerte i en lomme på Blomenutvegen og gikk veien opp mot husene i enden. Tok til venstre for garasjen og det innerste huset. Dette ble tett på huset men det var ingen der så vi listet oss forbi.
Opp en liten skråning og der møtte vi fjellveggen. Skjønte nå at vi burde funnet en annen vei. Men den som gir seg........ Det var ikke så høyt opp og vi fant feste så med litt klatring var vi oppe. Står en telemast og betongbunkers på toppen. Fin utsikt. Fant fin sti som tok oss vestover på fjellet og sørover i gress og lyng inn på veien som heter Blomnutåsen.
Tur-retur 800 meter på 30 minutter.
Velg å gå opp den veien vi kom ned.
Ingebjørg var med
Kommentarer