Marifjell.Kommunetopp i Nannestad (02.06.2024)
Geschrieben von Arvid1965 (Arvid Nilsen)
Besteigungen | Marifjell (718m) | 02.06.2024 07:27 |
---|---|---|
Besuche anderer PBE | Vikkelihytta (475m) | 01.06.2024 19:15 |
Vikkelihytta P-plass (470m) | 01.06.2024 19:15 |
Kom fra Kopperudtoppen i Ullensaker og med DNT Vikkelhytta lagt inn i Google Map kjørte jeg gjennom Maura og mot Nordåsen skistadion. Passert automatisk bomstasjon drevet av You park og betalte 50.-. Fra Maura sentrum er det 11,5 kilometer på fin grusvei til DNT hytta. Låste meg inn med DNT nøkkel i en fin hytte med 9 sengeplasser.Ingen andre her ,så det er bare å velge seng. DNT leier og ut Stallen. Nyoppusset og med 4 sengeplasser. Her leies hele hytta.
Dro ned og badet før det ble tidlig kveld.
Neste dag etter frokst start jeg mot Marifjell klokka 06.10. Merket sti starter rett ved hytta. Fin sti oppover, de første 1,5 kilometer med natursti og oppgaver for barn. Fra 2,5 kilometer og til toppen var det mye myr og gjørme. Kom omsider opp på ett ganske flatt toppområde. Var en rask tur oppe i utsiktstårnet, og så utover…..skogen.
Søndag morgen er det mye trafikk fra Gardermoen flyplass. Alle disse gikk over Marifjell på vei ut idag. Dermed var det en stadig dur av fly.
Dette er kommunetoppen i Nannestad. Ganske kjedelig tur og topp med MYE flystøy.
Samme vei tilbake.
Tur-retur 9,3 kilometer på 3 timer.
Benutzerkommentare