Rubbeheia (18.07.2023)

Geschrieben von ArilT (Aril Torheim) GSM

Tourlänge 1h 28min
Entfernung 4,0km
Höhenmeter 244m
GPS
Besteigungen Rubbeheia (558m) 18.07.2023 20:15

Rubbeheia

Kommunetopp samling 18.07.2023

Havsåsknuten
Ørnemyrfjellet
Storemyrknuten
Rubbeheia


Havsåsknuten, Ørnemyrfjellet og Storemyrknuten var allerede besteget denne dagen og klokken viste kveld. Med våte sko og sokker måtte det litt overtaling til for å få med Tonje på dagens siste topp. Siden vi allerede var i området var det for dumt å ikke plukke med Iveland sin topp også.

Vi parkerte ved veien som fører opp til gruven som ligger nedenfor Rubbeheia. Fra parkeringen fulgte vi veien til der den svinger mot nord. Videre satte vi kurs rett mot toppunktet. Dette viste seg i ettertid å ikke være så lurt da det ble en del ekstra høydemeter for å passere knauser som lå nord-sør i terrenget.



Ved toppunktet var det en varde og en postkasse uten innhold. Returen la vi noen hundre meter lenger sør for å unngå knausene vi måtte passere på vei opp, og fulgte et søkk i terrenget som gav mye lettere fremkomst.

Turen gikk deretter videre til Kristiansand for å ta kvelden med fire nye kommunetopper i boks.



Startzeitpunkt 18.07.2023 20:16
(UTC+01:00 SZ)
Endzeitpunkt 18.07.2023 21:45
(UTC+01:00 SZ)
Gesamtzeit 1h 28min
Zeit in Bewegung 1h 23min
Pausenzeit 0h 5min
Gesamtschnitt 2,7km/h
Bewegungsschnitt 2,9km/h
Entfernung 4,0km
Höhenmeter 244m

User comments

Comment title:
Characters left: 1000
Comment text:
You need to be logged in to write comments.