Skorve i Seljord (20.05.2023)

Geschrieben von vegardfj (Vegard Fjeld) GSM

Startpunkt Idrettsbanen (124m)
Tourcharakter Jogging
Tourlänge 3h 31min
Entfernung 19,0km
Höhenmeter 1.250m
GPS
Besteigungen Skorvetoppen (1.370m) 20.05.2023 10:29
Besuche anderer PBE Venås bomveg (143m) 20.05.2023 08:32
Skorve sti opp venstre (676m) 20.05.2023 11:54

Brodern og jeg kjørte tidlig lørdags morgen til Seljord for å bestige Skorvetoppen. Vi parkerte ved idrettsbanen nær sentrum, og startet der. Løp/gikk opp grusveg til stistart lenger oppe. Derfra bratt oppover stien forbi setra og etterhvert opp i snøen. Stort sett greit å forsere snøen. Tråkket lite gjennom og kunne gå oppå. Mistet selve stien på et tidspunkt og gikk fritt mot toppen, inntil vi kom inn på stien igjen nær toppen. Deler av de bratte partiene i solhellingene var snøfrie.

Blåste en del på toppen, så det var ikke et sted å bli så lenge, og vi løp/sklei/akte nedover i snøen til vi kom inn på sti igjen.

En helt nydelig dag på fjellet, med strålende sol. Ble godt og varmt på vei nedover igjen, og kom til bilen igjen 3,5 timer etter vi startet.

Mot Gaustatoppen.
Mot Gaustatoppen.
Toppunktet.
Toppunktet.
Utsikt mot Seljordsvannet.
Utsikt mot Seljordsvannet.

Benutzerkommentare

Kommentartitel:
Zeichen: 1000
Kommentartext:
Du musst angemeldet sein, um Kommentare schreiben zu können.