Bjørnafjorden: Rødsfjellet i Fusa (14.05.2023)
Geschrieben von Kjell51 (Kjell Øijorden)
Startpunkt | Rødo (131m) |
---|---|
Endpunkt | Rødo (131m) |
Tourcharakter | Bergtour |
Tourlänge | 3h 43min |
Entfernung | 9,5km |
Höhenmeter | 670m |
GPS |
![]() ![]() |
Besteigungen | Rødsfjell (591m) | 14.05.2023 13:25 |
---|---|---|
Besuche anderer PBE | Varden på Rødsfjellet (589m) | 14.05.2023 11:21 |
Kjørte opp til Ytrerødo og havnet inne på gårdstunet. Kom i prat med eier som henviste til parkering nede mot hovedveien. Kjørte ned igjen og parkerte på en lomme nesten helt nede. Opp igjen til fots gjennom samme tunet og inn på skogsveien. Flott utsikt fra Ytrerødo ned i Hålandsdalen. Her var det virkelig velstelte grønne bakker, og fint ryddet i skogen oppover langs med skogsveien. Skiltet ved stistart og andre steder der stien endret kurs eller det var lett å ta feil. Stien var av og til svak som over myrpartier som det var en del av, men der var det merkepinner i myrene. Ellers rødmaling på en del tre oppover.
Kom først opp til en mindre varde, videre til hovedvarden som er turmålet med postkasse og skiltet Rødsfjellet. Men det er en anonym lyng haug 140 m. SØ for varden som er 0,4m. høyere og er registrert som PB toppen. Var en runde rundt på alle 3 toppene før jeg tok samme veien ned igjen.
En litt tung tur, kupert og en del myr, til tider svak sti, gamle slitte merkepinner og maling. Mister man stien og har lagt kart og spor hjemme kan man slite med å finne frem.
Benutzerkommentare