Skitur i blesten! (28.01.2022)
Written by ligroenb (Lise Grønbukt)
Visits of other PBEs | Lotsbergstøylen (390m) | 28.01.2022 10:17 |
---|---|---|
Utkikkspunkt sørøst for Sagetindane (809m) | 28.01.2022 10:17 |
I dag var det meldt mye vind i høyden og bygevær. Jeg bar skia opp over Ljøskaret, kunne ta dem på derfra. Grei såle i det tynne snølaget over Myrane. Jeg så at Arve hadde kjørt oppover mot Sendaren. Tenkte derfor jeg skulle følge veien oppover og se hvor langt jeg kom før jeg måtte vende i vinden, som jeg regnet med var ganske stri i høyden.
Som forventet, tok vinden seg opp på ca 800 meter, og i bygene som kom, føyket det skikkelig med den fine tørre snøen som hadde kommet. Det var omtrent ikke mulig å se noen ting, og vindskjerm og skibriller var en nødvendighet. Jeg tenkte det ikke var helt tilrådelig å gå helt til toppen ettersom det kom byger susende sørøstfra. Jeg satte derfor kursen mot Austre Trolledalsegga, og kom så nære som 20 meter i luftlinje. Der var en skavl som stoppet meg i dag - helt greit i dette været.
Snøen var superfin å svinge seg nedover i, og etterhvert som snøføyka letta når jeg kom meg et stykke lengre ned, var det knall!
En fin luftetur ble det før lunsj :-)

User comments