Diverse åser i Andebu (03.04.2021)
Geschrieben von Slemmegutten (Tor Robert Prøven)
Besteigungen | Båhusåsen (130m) | 03.04.2021 |
---|---|---|
Flåttåsen (158m) | 03.04.2021 | |
Gulliåsen (149m) | 03.04.2021 | |
Halumåsen (167m) | 03.04.2021 | |
Hauganåsen (135m) | 03.04.2021 | |
Vetan (180m) | 03.04.2021 |
Tok meg en runde over 6 topper i Andebu i dag, fine topper og greit terreng og gå i.
Parkerte ved Møyland barnehage og gikk over Vetan, dette var eneste stedet jeg så folk i dag. fulgte stien over vetan ned til kodalsveien og krysset jordet etter broen, veldig tett skog i starten, men hogstflate og flott bøkeskog etter det. Gulliåsen var en flott skogstopp med litt utsikt mellom trærne, tok meg en god pause her oppe og bare sløvet en god halvtime :)
Bratt ned og inn på noe som minnet om en gammel hulvei mot søkket før neste topp. i søkket her kom jeg inn på grusvei som jeg fulgte i 20 meter før jeg gikk bratt opp mot Halumåsen, her oppe var det veldig flott utsikt og postkasse, så er nok en sti hit fra en side.
jeg skulle videre så fulgte en renne ned til en hogstflate og fulgte et elgetråkk til jeg kom på en fin skogsvei, fulgte denne et lite stykke til det kom en naturlig oppgang til Flåttåsen, raskt opp her og opp på topp punktet før jeg gikk sørover og fant en bålplass hvor jeg tok kafferast.
Gikk rett ned siden mot bilveien og krysset et jorde. Skogsvei fra denne med avstikker til Båhusåsen og Hauganåsen.
Så var det skogsveien ned igjen før 5 km langs asfalt tilbake til bilen. Flott dag på tur :)
Benutzerkommentare