Sykkelretur til Aune fra Finnkoisjøen med Vinjar (30.07.2019)

Skrevet av ligroenb (Lise Grønbukt) GSM

Turtype Sykkeltur
Turlengde 1t 46min
Distanse 22,0km
Høydemeter 300m
GPS
Andre besøkte PBE'er Nøsterlia p-plass (510moh) 30.07.2019 15:12
Skarpdalsvegen bom (520moh) 30.07.2019 15:45

Etter mye steinkasting - flyndre, som Vinjar har fått skikkelig teken på, ryddet vi bobilen og satte etter hvert kursen på sykkel med sykkelvogn nedover mot Aune. Ove skulle gå på Fongen m.flere og skulle møte oss ved Coop butikken etter hvert.

Det var skikkelig stri motvind hele veien og det ble litt av en ferd for mor med en tungt lasta sykkelvogn. Etterhvert som vi fikk dekning på tlf, fikk vi avklart av ho mor (Vinjars mormor) var på vei mot Trøndelag og ville møte oss i Stugudal. Veien går ut en lang dal og grusveien er god, men det går opp og ned, det er ikke bare nedoverbakker nei!

Like før vi svingte inn på Coop-butikken på Aune, kom Ove kjørende med bobilen. For en timing! Da var det vare å laste opp sykkelen, handle litte granne og sette kursen mot Stuggudal. Der ble det kosestund og middag sammen med Mormor.

Flott morgen ved Finnkoisjøen
Flott morgen ved Finnkoisjøen
Selv om dette er like ved en demning, er det flott badestrand, men små steiner og sand!
Selv om dette er like ved en demning, er det flott badestrand, men små steiner og sand!
Fantastisk område dersom en liker å kaste flyndre, massevis av flate steiner over det hele
Fantastisk område dersom en liker å kaste flyndre, massevis av flate steiner over det hele
Stas med mormor i bobilemn!!!
Stas med mormor i bobilemn!!!

Kommentarer

Tittel:
Tilgjengelige tegn: 1000
Kommentartekst:
Du må være innlogget for å skrive kommentarer.