Skarddalseggje - Lom (16.07.2019)  5

Geschrieben von otto (Otto Lund) GSM

Startpunkt Leirvassbu (1.410m)
Tourcharakter Fußtour
Tourlänge 6h 49min
Entfernung 23,2km
Höhenmeter 1.285m
GPS
Besteigungen Skarddalseggje (2.159m) 16.07.2019

Oppland
16.7.2019


Akkurat som for to år siden var bomveien til Leirvassbu i elendig stand.. Midt i fellesferien var p-plassen fylt til randen og vel så det (ca 200 biler). Det ble lett småjogging etter stien ned til Langvatnet. Senere krysset jeg både sva og sildrende bekker under Skarddalsbreen. I høyden var det partier med mosegrodd steinur, som ga godt fotfeste. Vest-eggen ble dagens høydepunkt med noen enkle klyvetak. Utsikten fra Skarddalseggje (2161) var som forventet meget bra. På returen observerte jeg folk, som tok seg en "lyn-rask" dukkert i Nedre og Øvre Høgvagltjønnen.


Høgvagltjønna
Høgvagltjønna
Visbretinden
Visbretinden
Skarddalstinden
Skarddalstinden
Vesteggen
Vesteggen
Visbretinden
Visbretinden

[image:otto_20190716_5d2e267fa0729.jpg|Langvatnet|large|framed|center]]
Store Rauddalseggje
Store Rauddalseggje

Benutzerkommentare

  • -
    avatar

    Flott dag i "heimen".

    Geschrieben von otto 18.07.2019 08:23

    Såpass, ja da var vi i samme område. Tenkte faktisk på det, når jeg gikk fra Leirvassbu at her er vel noen brukere av PB.. Herlig dag i sol og vindstille. Så får vi håpe at bompengene vil finansiere bedre vei..

  • -
    avatar

    Flott dag i "heimen".

    Geschrieben von Nils 18.07.2019 07:50

    Vi kunne nesten ha støtt på hverandre denne dagen, Otto. Julie, min eldste datter, og jeg var på tur med Linn Therese og Morten til Semelholstinder denne flotte tirsdagen. Vi gikk fra Leirvassbu ved 10-tiden og var tilbake i 20-tiden. Så bodde vi på Leirvassbu til onsdag. Synd vi ikke tilfeldigvis møttes da... :-) Men som du også merket, var det mye folk der. Det har virkelig tatt seg opp siden jeg "vanket" der på 90-tallet og tidlig på 2000-tallet. Og veien, ja den trenger sårt en oppgradering!

Kommentartitel:
Zeichen: 1000
Kommentartext:
Du musst angemeldet sein, um Kommentare schreiben zu können.