Fullsenn med fruen (28.06.2019)

Skrevet av Olepetter (Ole-Petter Andersen) GSM

Turlengde 1t 42min
Distanse 4,1km
Høydemeter 131m
GPS
Bestigninger Fullsennknatten (1081moh) 28.06.2019 11:33
Andre besøkte PBE'er Ranheimstølan p-lomme (960moh) 28.06.2019 10:38

Video fra toppen:

Fullsennknatten står på Nord-Aurdals liste for sommervandring, og jeg har vervet Anette til denne aksjonen. Utfordringen med Fullsennknatten er egentlig å finne veien dit. Vi fant ut at det er i alle fall tre steder man kan komme inn på stølsveiene hit (kalles Skrautvål stølsvei), og valgte oss bommen ved Valdres Høyfjellshotell i Steinsetbygda.

Grei plass å parkere ved Ranheimstølan, og skiltet sti til topps. Sist gang jeg gikk her, var det fra nord, så denne veien var ny for meg.

På returen sjekket vi ut en alternativ sti inntegnet på kartet, men denne var (som ventet) ikke lett å følge.

Hjemreisa i bilen gikk stølsveien om Skrautvål, og i forhold til den dårlige asfalterte veien til Steinsetbygda, var ikke dette noe verre alternativ.

Kommentarer

Tittel:
Tilgjengelige tegn: 1000
Kommentartekst:
Du må være innlogget for å skrive kommentarer.