Uværstur til årets mest "populære" kommunetopp (17.03.2019)

Skrevet av Stigun GSM

Turtype Trugetur
Turlengde 0t 43min
Distanse 1,9km
Høydemeter 27m
GPS
Bestigninger Høyåsen (140moh) 17.03.2019 11:57
Andre besøkte PBE'er Søndre Rønjul parkering (120moh) 17.03.2019 11:35
Meldt store nedbørsmengder, sterk vind og et par varmegrader på lavereliggende deler av Østlandet i dag. Håp om at laget med tung, våt snø ikke var så veldig tykt i lavlandet nærme sjøen, og kjørte derfor i retning årets "valfartstopp" nr 1; Høyåsen i Vestby. Regn og sludd pisket mot bilruten da jeg kjørte sørover E6, og ved ankomst Pepperstad Skog svaiet det skikkelig i trekronene; skikkelig møkkavær med andre ord. Parkerte ved Søndre Rønjul; like godt å hoppe i det som å krype i det...Tok på truger idet jeg passerte siste huset på Søre Rønjul, og gikk sørover hvor stien gikk i en smal gate i storskogen. Dette var faktisk et av de bedre stedene å oppholde seg denne uværsdagen, og selv om det dryppet tett fra trekronene var man i det minste i ly for kulingen. Fulgte en slags sti til jeg var rett øst for Høyåsen, og tok så av vestover på skogbunnen og fikk snart øye på flagget og skiltet som Otto og Co hadde montert på knausen som nylig hadde blitt forkynt som høyeste punkt i Vestby.

Etter fotodokumentasjon var det ingen grunn til ytterligere dveling, og jeg returnerte til bilen, heldigvis fortsatt relativt tørr, men litt i tvil om hva jeg skulle finne på resten av dagen om nedbøren fortsatte å bøtte ned.

Kommentarer

  • -
    avatar

    Hyppig besøk

    Skrevet av Osten 18.03.2019 22:19

    Så langt ser det ut som det er besøk her hver tredje dag siden 20.12. Snakk om populær topp. Gratulerer!

    • -
      avatar

      Sv: Hyppig besøk

      Skrevet av Stigun 18.03.2019 23:19

      Oi sann, er det SÅ frekvent? Er vel helt som forventet for et så majestetisk, ja nesten ikonisk; "fjell"...

  • -
    avatar

    Parkering

    Skrevet av LivogKristen 18.03.2019 09:26

    Hei på dere som kommer etter. Der dere parkerer er garasjen til bonden so bor der. Han har bil inne i garasjen og sa at han hadde flyttet biler, som stod parkert der uten lov, med traktoren sin når han skulle ut av garasjen. Så OBS, OBS.

    • -
      avatar

      Sv: Parkering

      Skrevet av Stigun 18.03.2019 20:34

      Oi! Min paranoide beredskap er som regel aktivert når jeg skal parkere i/nær bebygd strøk; så også her! Plasserte meg så langt til siden for "garasje"-døren som mulig og skrev en hyggelig og antatt avvæpnende hilsen i frontruten . Heldigvis gikk det bra; man er i fare hvor man enn går(kjører..) ;)

  • -
    avatar

    Uværstur

    Skrevet av otto 17.03.2019 14:30

    Godt levert Stig. Full vinter fremdeles ser jeg. Trøsta får være at gressplenene i Vestby trolig er ferdig raket før påske.

    • -
      avatar

      Sv: Uværstur

      Skrevet av Stigun 17.03.2019 19:29

      Takk for kommentar, Otto! Tror du har helt rett i det med ferdig rakete plener før påske; veldig lite snø i lavlandet mange steder på Østlandet!

      • +
        avatar

        Snø

        Skrevet av morsor 20.03.2019 14:00
        • +
          avatar

          Sv: Snø

          Skrevet av Stigun 23.03.2019 23:04
Tittel:
Tilgjengelige tegn: 1000
Kommentartekst:
Du må være innlogget for å skrive kommentarer.