Vasstrandegga Ålesund (12.07.2018)
Skrevet av Stigun
Bestigninger | Vasstrandfjellet (531moh) | 12.07.2018 18:45 |
---|---|---|
Vasstrandegga SV (553moh) | 12.07.2018 19:02 | |
Vasstrandegga (563moh) | 12.07.2018 19:05 | |
Andre besøkte PBE'er | Ålesund (0moh) | 12.07.2018 17:33 |
Vasstranda P-lomme (30moh) | 12.07.2018 17:33 |
Etter tur til Frostadtinden mente jeg at jeg hadde tid til en antatt kort tur til Ålesunds kommunetopp; (Punkt sørvest for) Vasstrandegga. Hadde tenkt å starte fra Østrem, men kjørte feil og valgte derfor sti fra Vasstranda. Bred kjerrevei i starten, og ganske bratt; holdt svært rolig tempo i starten etter at det ikke akkurat hadde gnistret av meg på turen til Frostadtinden noen timer tidligere. Etterhvert slakere; og nå begynte jeg å kvikne til, og resten av turen gikk overraskende lett(til meg å være). Ved Langevatnet svingte den godt merkete stien markert fra sørøstlig til nordøstlig retning Også på Vasstrandegga lå tåken over ca 400 meter, og en bris gjorde turen både våt og kjølig.
Et bra stykke å gå i nordøstlig retning etter at verste stigningen var uunnagjort. Lokaliserte varde for Vasstrandegga(som såvidt ligger i Skodje kommune), og GPS-lokaiserte Ålesunds høyeste punkt, snudde så for returen; utsikt fantes ikke.
Et bra stykke å gå i nordøstlig retning etter at verste stigningen var uunnagjort. Lokaliserte varde for Vasstrandegga(som såvidt ligger i Skodje kommune), og GPS-lokaiserte Ålesunds høyeste punkt, snudde så for returen; utsikt fantes ikke.
Et stykke nedenfor Langvatnet fikk jeg øye på to knapt flyvedyktige fuglunger på veien. De klarte å fly max 1 meter. Høyrisikosport for disse søte små i perioden fra de har forlatt redet og til flygingens noble kunst beherskes.
Kommentarer