Stranda : ypperlig forbipasserende kjapp en (05.09.2017)  5

Written by ligroenb (Lise Grønbukt) GSM

Start point Sommerparkering Liasætra (420m)
Endpoint Sommerparkering Liasætra (429m)
Characteristic Hillwalk
Duration 2h 19min
Distance 7.0km
Vertical meters 900m
GPS
Ascents Storhornet (1,310m) 05.09.2017 13:29
Habostadsætra
Habostadsætra
Svartenibba også en en de som jeg snart skal få tatt
Svartenibba også en en de som jeg snart skal få tatt
Mot Stranda
Mot Stranda
Innover Habostaddalen med Leirhornet, Slogen og Brekketindane
Innover Habostaddalen med Leirhornet, Slogen og Brekketindane

På hjemoverveien fra Romsdalen ville jeg prøve å ta en litt kort tur slik at jeg kom hjem i vettig tid. Det var desverre gråvær , men heldigvis høyt skydekke. Det var meldt mye vind og jeg tenkte det kunne være passende med en av de "enslige " uromomentene i Strandadalen. Valget falt på Storhornet 1309 som skulle ha en bratt og kort anmarsj på god sti fra Liasætra i Habostaddalen.

Det viste seg å være en superfin kjapp trimtur. En sti helt etter min smak:-) Bare synd at beina mine var litt slitne i dag, og vinden ble så sterk og kald oppi at jeg måtte skifte fra shorts til bukse oppe før ryggen samt dobbel vindjakke... Skikkelig grisesurt med en gang jeg kom ut av Bjørkeskogen på ca 800 m, tross hele 17 grader nede på parkeringen ! Flott tur var det iallfall og tørr og fin sti. Kasse og bok på toppen.

En kjører bomvei (40,-) helt opp til den store parkeringen før Liasætra. På parkeringen er et skilt som peker mot Sætrebrua som fører en over elva og veien like bort til Habostadsætra hvor en finner stistarten. En kan kjøre opp bomveien til Habostadsætra også fra litt lenger oppi Strandadalen via Svemork. Jeg var imidlertid litt usikker på kvaliteten på den bomveien og tok ingen sjanser med bobilen.

User comments

  • -
    avatar

    Missing title

    Written by ligroenb 05.09.2017 17:51

    Det kunne ikke falle ham inn ;-)

  • -
    avatar

    Husfred

    Written by Garm 05.09.2017 17:26

    Håpar for husfredens skuld Ove ikkje tenkjar like mykje koffert som meg når han les overskrifta. :)

Comment title:
Characters left: 1000
Comment text:
You need to be logged in to write comments.