Falkenuten (19.06.2017)
Geschrieben von siroho
Startpunkt | Kråmvikvegen (950m) |
---|---|
Endpunkt | Kråmvikvegen (950m) |
Tourcharakter | Wanderung |
Entfernung | 3,0km |
Höhenmeter | 135m |
GPS |
![]() ![]() |
Besteigungen | Falkenuten (1.096m) | 19.06.2017 13:07 |
---|---|---|
Besuche anderer PBE | Falkenuten parkering (945m) | 19.06.2017 12:19 |
Falkenuten
Dagens tur gikk til Falkenuten i Rauland. Etter å ha hørt så mye om denne hellelagte stien opp til Falkenuten måtte vi prøve den. Utrolig godt håndtverk, men trenger vi slike "anlegg" i norsk natur? Jeg mener nei. Men ser at Vinje kommune har laget en turistattraskjon av lav ås med flott utsikt. Vet at nå har jeg vært her og liten sjanse til å komme hit igjen. Been there, done that.
Vi parkerte ved første parkering vi kom til, men oppdaget i etterkant at det ikke var hovedparkeringen som er bilde av her, den lå noen meter lengre inn.
Men det var også merket med skilt fra denne parkeringen, så derfor ble vi lurt. Vi tuslet oppover og kom omsider til den hellelagt stien. På tilbaketuren gikk vi hellene helt ned til hovedparkeringsplassen.
Det var laget til mange gode krakker og sitteplasser som selvsagt måtte prøves alle sammen, så det tok lit tid å komme til toppen, men hva gjør nå det.


Benutzerkommentare