De grønne turene nummer 1, Storås i Høyjord (08.06.2016)

Geschrieben von Slemmegutten (Tor Robert Prøven) GSM

Karte
Besteigungen Nautås (272m) 08.06.2016
Storås (353m) 08.06.2016
Besuche anderer PBE Høyjord stavkirke (112m) 08.06.2016
Utsiktspunkt Storås (340m) 08.06.2016

Parkerte ved stavkirka i Høyjord og fulgte merkingen innover grusveien, ble 3 lange kilometer på grusen. Når endelig stien tok av fra veien og stigningen begynte ble straks turen mye bedre :) fulgte stien oppover mot hytta ved utkikken, men måtte ha en stopp ved et bjørnehiet før jeg var helt oppe.

Bjørnehiet på vei oppover mot toppen
Bjørnehiet på vei oppover mot toppen

Vel oppe ved hytta ble det en rast med en veldig bra utsikt, bare og nyte :)

Hytta på toppen :)
Hytta på toppen :)
Flott utsikt
Flott utsikt

fulgte merkingen videre og gikk oppom topp punktet før det bar nedover mot dalen, passerte et jakttårn som så ut som en fuglekasse og gikk gamle opparbeidede veier nedover, flott tur.

"fuglekassa"
"fuglekassa"
Klatre? :)
Klatre? :)

nede i krysset var det skilt som fortalte hvor de forskjellige stiene gikk. Jeg valgte og gå meg en tur opp på Nautås, var oppgått sti oppover... men jeg klarte og ta av feil i et stidele og endte opp på en litt annen del av toppen enn planlagt :D bare og vippe frem gps'n og bushe til rett plass.. Dette var ikke en topp og rope hurra for.. men turen ned ble hvertfal lettere da jeg fant stien jeg skulle fulgt opp :) nede i krysset igjen fulgte jeg merkingen til de grønne turene gjennom skog og over jorder. ble en veldig flott tur på litt over 3 timer :)

Benutzerkommentare

Kommentartitel:
Zeichen: 1000
Kommentartext:
Du musst angemeldet sein, um Kommentare schreiben zu können.