Archive - Date
Archive - Activity
-
Climbing (1)
- Alpine climbing (1)
-
Other winter trip (18)
- Snowshoe trip (18)
-
Ski trip (151)
- Backcountry skiing (150)
-
Trip by foot (482)
- Alpine trip (4)
- Hike (375)
- Hillwalk (98)

Favourite trips
Favourite peaks
Tustna
- Date:
- 16.06.2018
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 10.8km
Etter en start på dagen som gikk litt dårlig kom jeg meg omsider til Tustna. Blei bare en kveldstur på Knubben. Plana var hele traversen og ned på andre sida. Veldig fint oppe på fjellet og ganske lett å komme opp. Må gjenta turen og gå hele.
Innerskogen
- Date:
- 09.06.2018
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 17.0km
Tur etter to merka løyper. Var for å sjekke om det trengtes noe rydding eller vedlikehold. Alt var bra. Kunne kanskje vært noen påler ekstra her og der da avstandene ble litt lang. Kjempevær og forhold denne dagen.
Kveinnbølsheia
- Date:
- 03.06.2018
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 13.9km
Trimtur utpå heian. Gikk fra Fellessetran og delvis etter merka løype ei stund. Fortsatte litt vestover og var oppom flere høyder. Fin dag med fin temperatur for en vandrer.
Rolisetran
- Date:
- 27.05.2018
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 16.7km
Det var tid for å se etter de merka løypene på Innerskogen. Tok turen til Myrmo og gikk til Årliklumpen og Vålåsen. Alt var stort sett greitt. Noen hadde bygd vei gjennom Syrskalet, men ellers alt ved det gamle. Tørt og fint å gå denne dagen. Ikke nok trafikk etter løypene ennå da stien fortsatt er utydelig enkelte steder, men merkinga er bra nok. Bildene er tatt på eller like i nærheten av stien til Årliklumpen. Glemte å ta bilder på Vålåsen.
Kvannfjellet
- Date:
- 20.05.2018
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 6.5km
En kjapp tur til kvannfjellet. Lokale kjente guida meg opp. Fin tur som gikk fint uten opp pakning. Vi tar traversen ned neste gang. Enkelt, men langt og bratt. Veldig fint på toppen.